۷ نکته برای افزایش قدرت آنتن دهی موبایل 0 دیدگاه

mobile

قدرت آنتن دهی موبایل یکی از مواردی است که همیشه برای استفاده کنندگان از گوشی های موبایل اهمیت داشته است و داشتن یک مکالمه باکیفیت همیشه خواسته مشتریان بوده است.با وجود اینکه حدود ۹۰ درصد از جمعیت جهان از تلفن همراه استفاده می کنند ولی با این وجود در برخی نقاط هنوز هم آنتن دهی موبایل ها ضعیف است.در این مطلب می خواهیم شما را با نکاتی آشنا سازیم که با انجام دادن آن ها می توانید قدرت سیگنال های شبکه موبایل خود را افزایش دهید.

 

از آن جایی که در انتقال اطلاعات در اپراتور های مخابراتی تلفن همراه از امواج رادیویی استفاده می شود، میزان آنتن دهی دستگاه شما می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد که البته هر یک از عوامل می تواند راه حلی برای بهبود داشته باشند:

ارتفاع محل قرار گیری موبایل را افزایش دهید

هر چه در ارتفاع بالاتری باشید، قدرت امواج تلفن همراه بیشتر خواهد بود و موبایل شما می تواند بهتر آنتن دهی کند. فرض کنید در پایین یک تپه هستید و در این حالت با بالا رفتن از تپه می توانید افزایش قدرت آنتن دهی موبایل خود را مشاهده کنید.

 

موانع موجود بر سر راه را بردارید

موانع فیزیکی مثل ساختمان های بلند و وجود دیوار های ضخیم در منزل باعث ضعیف شدن سیگنالها و آنتن دهی موبایل شما می شود.پس موبایل خود را در جایی مانند نزدیک پنجره قرار دهید که در اطراف آن موانع فیزیکی کمتری وجود داشته باشد یا اگر در خیابان مشکل دریافت دارید، به یک تقاطع بروید تا سیگنال بیشتری را دریافت کنید.

 

گوشی خود را از وسایل الکترونیکی دور نگه دارید

وسایل الکتریکی مثل لپ تاپ ، ای پد ، تلویزیون و رادیو ، سیگنالهای مخصوص به خودشان را دارند و در نتیجه میزان سیگنالهایی که موبایل شما دریافت می کند را کاهش می دهند.پس وسایل الکتریکی نزدیک به موبایل خود را خاموش کنید یا اینکه گوشی موبایل خود را از این گونه وسایل دور نگه دارید.

 

 شارژ کردن باتری موبایل

شارژ کم باتری ، قدرت سیگنالها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.پس اگر شارژ باتری موبایل شما به کمتر از نصف شده است حتما آن را شارژ کنید بطوریکه میزان شارژ آن از نصف بیشتر شود.

 

 تغییر شبکه تلفن همراه به حالت ۲G

اگر تلفن هوشمند شما روی حالت ۳G و ۴G باشد و به اندازه کافی نیز از دکل های ۳G و ۴G فاصله داشته باشید، سیگنال خوبی را دریافت نخواهید کرد.پس اگر در آن لحظه نیاز به تماس دارید، می توانید شبکه تلفن همراه خود را به ۲G تغییر دهید.

 

 استفاده از دستگاه های تقویت سیگنال تلفن همراه

دستگاه های تقویت کننده آنتن دهی موبایل با دریافت سیگنال های ضعیف در فرکانس های مشخص با تقویت آن باند سبب افزایش سطح آنتن دهی در محیط می شود که این پروسه برای مکان هایی که با مشکل ضعف آنتن دهی موبایل مواجه هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تعویض سیم کارت و یا اپراتور تلفن همراه

بعضی مواقع ممکن است به علت قدیمی بودن نوع سیم کارت شما،میزان آنتن دهی دستگاه شما نامطلوب باشد که با تعویض سیم کارت خود به آخرین نسل قدرت آنتن دهی بیشتری داشته باشید.اگر این کار را هم انجام دادید و نتیجه ای دریافت نکردید، اپراتوری که خدمات آن را استفاده می کنید در محل زندگی شما پوشش مناسبی ندارد، به شما پیشنهاد می کنیم که از خدمات یک اپراتور تلفن همراه دیگر استفاده کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.