۷۰ درصد بدافزار ها توسط آنتی ویروس‌ها شناسایی نمی‌شوند ! 0 دیدگاه

Virus concept in tag cloud

گر به شما بگویند که آنتی ویروس شما یک سوم فایل‌های مخرب را تشخیص می‌دهد تعجب نکنید. وضعیت امنیت سیستم های کامپیوتری این‌گونه است که می‌بینید. طبق تحقیقی که از طرف Damballa انجام شده است، ۴ آنتی ویروس رایج و مشهور از تشخیص ۷۰ درصد فایل‌های مخرب ناتوان‌اند. از ژانویه تا اکتبر سال ۲۰۱۴، یعنی به مدت ۱۰ ماه ابتدایی سال ۲۰۱۴، این شرکت فایل‌های مخربی که توسط ۴ برنامه آنتی ویروس شناسایی شدند را در اختیار گرفت.

در ساعت نخست، آنتی ویروس‌ها ۷۰ درصد فایل‌های مخرب را نتوانستند شناسایی کنند. بعد از گذشت ۲۳ ساعت، هنوز ۳۴ درصد فایل‌های مخرب بدون شناسایی به حیات خود ادامه می‌دادند. پس از یک ماه، این مقدار به ۷ درصد کاهش پیدا کرد. برای اینکه کل فایل‌ها شناسایی شوند، بیش از ۶ ماه زمان لازم بود. به عبارت دیگر اگر فایل مخربی وارد سیستم شما شود ممکن است تا ۶ ماه بدون شناسایی شدن، به حیات خود در سیستم شما ادامه داده و به خرابکاری و سرقت مشغول باشد.

این اتفاق به دلیل نحوه اسکن کردن فایل‌ها از سوی آنتی ویروس‌ها می‌افتد. اگرچه آنتی ویروس‌ها فایل‌های مخرب را با هم دیگر به اشتراک می‌گذارند اما در ‌‌نهایت زمان زیادی طول می‌کشد تا بتوانند آن‌ها را تشخیص دهند.

منبع : scmagazine

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.