گوگل بزودی در رایانه شما هم جستجو میکند 0 دیدگاه

Untitled-26-800x400

به تازگی پتنتی توسط گوگل به ثبت رسیده است که توسط آن این غول جستجو جهان میتواند درون کامپیوتر شما را هم جستجو کند برای مطالعه جزئیات بیشتر با وب ایران همراه باشید

این پتنت با نام «اطلاعات برنامه‌های کامپیوتر در نتایج جست‌وجو» شناخته می‌شود و انواع مختلفی از قابلیت‌های جست‌وجو و روش‌های اجرای آن را شامل می‌شود. هدف گوگل جست‌وجوی نه فقط اینترنت به کمک کامپیوتر یا گوشی شما، بلکه کاوش محتوای برنامه‌های گوشی و کامپیوترها است.

در اسنادی که توسط گوگل در USPTO (اداره ثبت اختراع آمریکا) قرار گرفته، شرکت لیستی از مکان‌های مختلف برای جست‌وجو مثل برنامه‌های محلی، سرویس‌های از راه دور و برنامه‌های ثبت‌شده را عنوان کرده است. برای برنامه‌های ثبت‌شده به جست‌وجو در بخش‌های اجتماعی، مسیریابی (Google Maps)، پخش‌کننده چندرسانه‌ای و محتوا پرداخته می‌شود.

برای سرویس‌های از راه دور گوگل در وب، اخبار و رسانه‌های اجتماعی به جست‌وجو می‌پردازد، البته الآن هم همین کار را انجام می‌دهد. برای برنامه‌های محلی، جست‌وجوی گوگل به برنامه‌ها، بوکمارک‌ها و مخاطبین خلاصه می‌شود.

البته می‌توان با خیال راحت تصور کرد که گوگل بدون اجازه شما در میان این اطلاعات به جست‌وجو نخواهد پرداخت و هر نتیجه‌ای که مشاهده کنید، تنها برای خودتان است. احتمالاً به زودی این رشد قابلیت‌های بخش جست‌وجوی گوگل، به اطلاعات شما که در اینترنت قرار نگرفته‌اند و در حافظه گوشی جای دارند هم راه خواهد یافت.

منبع : بروزرسانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.