با هلیکوپتر fotokite phi خود سلفی های زیبا بگیرید 0 دیدگاه

fotokite-phi_51-1050x591

دوست دارید روی زمین بایستید و یه دوربین از ارتفاع چند متری از شما سلفی بگیرد؟نظرتان در مورد یک پهباد که دوربین خود را به آن نصب کنید و عکس های زیبا بگیرید چیست؟در ادامه مطلب با این وسیله جالب و کاربردی که fotokite phi  نام دارد آشنا شوید…

اول اینکه کوادکوپتر سبک وزن (حدود ۳۰۰ گرم) بدون دوربین هست و شما باید خودتان GoPro Camera را فراهم کنید، دستگاهی که این تجهیزات برای آن بهینه شده است. نکته بعدی این است که این دستگاه برای هدایت به GPS مجهز نیست و بر اساس میزان کششی که به آن وارد می‌شود، موقعیت را تنظیم می‎کند، البته در کنار آن نحوه کنترل شما هم برای تنظیم کردن زاویه دید دستگاه دخیل است.

طول سیمی که برای Fotokite Phi استفاده شده برابر با ۲۶ پا یا تقریبا ۸ متر است پس می‎توانید مطمئن باشید که قادر خواهید بود عکس های هوایی خارق‎العاده‎ای بگیرید. این فناوری با ویدیوهای هوایی محیطی که بین کاربران پهباد متداول شده فرق می‎کند و به خوبی آن نیست. هرچند که یک نکته مثبت وجود دارد، مثل پهبادهای گران‌قیمت نگران این نیستید که کنترل آن را از دست دهید و مثلا دستگاه شما داخل آب بیفتد، در اثر اصابت به زمین تکه تکه شود یا اینکه یک عابرپیاده ای که نزدیک یه آن هست تصمیم بگیرد که با آن بازی کند.

این نکته چندان کوچکی نیست، پهبادهای آماتور این روزها خیلی محبوب شدهاند و داستان از بین رفتن آنها توسط کاربران تازه کار داستانی کهنه شده است. قیمت پهبادها از ۴۰۰ دلار تا ۱۰۰۰ دلار است، پس از دست دادن آنها و خرید یک پهباد جدید مثل عوض کردن ساده تجهیزات ورزشی نیست چون که واقعا گران هستند.

از این لحاظ هم میتوان گفت که قیمت عامل دیگری است که Fotokite Phi را متمایز میکند. با اینکه طراحی آن کاملا ساده و بدور از امکانات غیرضروری است، تخمین زده میشود که قیمت نهایی آن چیزی در حدود ۵۰۰ دلار باشد. به همین دلیل وقتی با پهبادهای گران‌قیمت قیاس میشود و اینکه ممکن است از بین برود یا خراب شود، استفاده از آن کاملا منطقی به نظر میرسد. نکته جالب دیگر هم این است که کاملا جمع میشود و به صورت یک جعبه قابل حمل در میآید.

phi1_1500x800-710x375c

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.