نیروگاه خورشیدی تسلا به زودی در همه منازل: Powerwall آغاز حذف سوخت های فسیلی 0 دیدگاه

models-powerwall-640x297

ایلان ماسک مدیر شرکت بزرگ موتور سازی تسلا که از بزرگترین شرکت های تولید کننده محصولات موتوری و نیروگاهی در امریکا محسوب میشود در هفته اخیر آخرین دستاورد خود را رونمایی کرد که میتوانید تا چند سال آینده دنیای مصرف سوخت های فسیلی برای مصارف خانگی را بکلی متحول کند.

ماسک در کنفرانس معرفی این نیروگاه خانگی که Tesla Energy Powerwall نام دارد بیان کرد که هدف وی و شرکتش تغییر شیوه مصرف سوخت های فسیلی بر روی کره زمین است. این کنفرانس که پنجشنبه شب گذشته رخ داد دید بسیاری از شرکت های طرف قرار داد تسلا را به این شرکت تغییر داد. تسلا در این دستگاه جدید که تا پایان سال وارد بازار خواهد شد سعی کرده از ترکیب سوخت الکتریکی و خورشیدی و شیوه شارژ های کلاسیک استفاده و یک دستگاه برای کلیه مصارف انرژی خانگی خانوار ها تولید نماید.

Powerwall در واقع یک باتری ۱۰ کیلو وات ساعتی است که به گیرنده های خودشیدی خود که میتوانند در  پشت بام خانه ها و یا بر روی سقف اتومبیل ها در حالت پارک شده در منزل نصب گردند و سپس به جمع آوری انرژی الکتریکی بپردازد. این باتری همچنین از طریق شارژر مخصوصش نیز قابل شارژ است. پس از شارژ شدن به شیوه های مختلف این دستگاه میتواند در هنگام نبود انرژی الکتریکی در منزل کلیه مصارف خانه را تامین نماید. این دستگاه یک کاربرد دیگر نیز دارد و آن کاربرد با توجه به روانه شدن اتومبیل های الکتریکی به بازار طراحی شده. این نیروگاه کوچک خانگی در صورتی که شما از یک اتومبیل الکتریکی ساخت تسلا (مانند اتومبیل Roadstar) استفاده کنید میتواند اتومبیل شما را نیز شارژ نماید.

چند هدفه بودن سبک ساخت این دستگاه همان چیزی بود که حاضرین همایش تسلا را به خود جذب کرد. به خوبی میتوانید درک کنید که تسلا با تلاش های خود در حوزه های مختلف سعی در متحول کردن شیوه استفاده از انرژی و صنعت موتور سازی دارد. این شرکت به تازگی اپلیکیشن مخصوص خود برای انالیز سلامتی خودرو را برای پلت فرم ساعت های اپل ارائه کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.