نوکیا به شایعات پایان داد: به بازار اسمارت‌فون بازمی‌گردیم 0 دیدگاه

nokia_lumia_1520_3

مدیرعامل شرکت نوکیا در گفتگویی از بازگشت این شرکت به دنیای اسمارت‌فون در آینده‌ای نزدیک خبر داده است.

شاید نوکیا کسب و کار گوشی‌های هوشمندش را به مایکروسافت فروخته باشد، اما هنوز افرادی در این شرکت هستند که برای تولید یک گوشی جدید لحظه‌شماری می‌کنند.

Rajeev Suri مدیرعامل شرکت نوکیا در مصاحبه ای با یک مجله آلمانی اظهار داشته که این شرکت در حال بررسی راه‌های بازگشت به کسب و کار گوشی‌های هوشمند است. او در همین‌باره می‌گوید: “ما به دنبال شرکای مناسب هستیم. مایکروسافت گوشی‌های هوشمند تولید می‌کند. اما ما آن‌ها را طراحی می‌کنیم و سپس برندمان را برای اعطای لایسنس به شرکت‌های تولیدکننده ارایه خواهیم کرد.”

بر اساس قراردادی که بین مایکروسافت و نوکیا منعقد شده، این شرکت فنلاندی تا سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ نمی‌تواند از برندش در یک گوشی هوشمند استفاده کند.

نوکیا قصد دارد به جای تولید یک گوشی هوشمند، آن‌ها را طراحی و سپس لایسنس برندش را به دیگران بفروشد. تبلت N1 نوکیا که با همکاری فاکس‌کان چین تولید و روانه بازار شد، به عنوان یک تجربه موفق از این سیاست پیش‌ روی نوکیا قرار دارد.

اعلام رسمی خبر بازگشت نوکیا به بازار اسمارت‌فون پس از آن منتشر می‌شود که مایکروسافت در اطلاعیه ای خبر از جداشدن «استیون الوپ» مدیرعامل قبلی نوکیا از شرکتش داده بود. آیا این جدایی می‌تواند مقدمه ای برای بازگشت الوپ به فنلاند و کار با نوکیا در طراحی گوشی‌های جدید اندرویدی باشد؟

منبع : دی جی کالا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.