نرم افزارهای پیام رسان چقدر از طریق کاربرانشان پول به جیب می زنند؟! 0 دیدگاه

apps

آیا تا بحال به این فکر کرده اید که نرم افزارهای پیام رسان چه سودی برای  صاحبانشان دارند که تعداد آنها روز به روز و به صورت قارچ گونه ای در حال افزایش است و چرا به هر دری میزنند تا کاربران را به سوی خود جذب کنند؟ با ما همراه باشید تا به شما حقایق جالبی را درباره میزان و نحوه درامدزایی هریک از این نرم افزارهای پیام رسان به ظاهر رایگان از کاربرانشان به شما بگوییم.

امروزه تعداد نرم افزارهای پیام رسان به شدت گسترش یافته است و معمولا ما موفقیت یک نرم افزار پیام رسان را در تعداد کاربران فعالش میدانیم.اما تحقیقاتی به تازگی مشخص شده است که برای شبکه های پیام رسان کسب درآمد بسیار اهمیت دارد و تمرکز انها بر روی کسب درامد معطوف شده است.

از نظر تعداد کاربر نرم افزار پیام رسان WhatsApp با داشتن ۹۰۰ میلیون کاربر فعال در این عرصه پرچمدار است.اما اکنون دیگر تنها هدف جذب کاربر و تعداد آن  نیست و فقط جذب کابران آغازی بر برنامه های درآمدزایی این قبیل نرم افزارهاست. و حداقل به طور یقین این پلن های درآمدزایی چیزیست که هم اکنون برنامه های پیام رسان امریکایی به دنبال آن هستند و هنوز به موفقیت نرم افزارهای آسیایی رقیب خود در این زمینه دست نیافته اند. با توجه به آمارهای ارایه شده در کنفرانس WSJD روز سه شنبه نرم افزار WeChat چینی به طور میانگین ۷ دلار به ازای هرکاربر کسب درآمد میکند که این عدد در رابطه با نرم افزارهای Kakao  و  Line به ترتیب به ۴٫۲۴ و ۳٫۱۶ دلار قابل تعمیم است.اما در مقایسه با نزم افزارهای اسیایی، WhatsApp آمریکایی تنها ۶ سنت  و Viber تنها ۱ سنت به ازای هر کاربر کسب میکند و Facebook Massenger در حال حاظرهیچ درامدی از کاربران ندارد.

این بدان معنی است که WeChat با حدود ۶۰۰ میلیون کاربر فعال حدود ۴٫۲ میلیارد دلار، Line با حدود ۲۰۰ میلیون کاربر فعال حدود ۶۳۲ میلیون دلار و WhatsApp با ۹۰۰ میلیون کاربر فعال تنها ۵۴ میلیون دلار از کاربرانش درامد زایی میکند!

این تفاوت درامد معنی دار در حالیست که WhatsApp مالیات سالانه دارد اما نرم افزارهای آسیایی مانند Line و WeChat در بالاترین سطح از خدماتشان اقدام به فروش استیکر، برنامه و بازی میکنند. Facebook Massenger نیز در ابتدا اقدام به فروش استیکر کرد اما با استقبال کاربران مواجه نشد و درحال حاظر تقریبا تمام استیکرهایش را به طور رایگان در دسترس کاربران قرار داده است.

 

Activate نرم افزارهای پیام رسان را به  “سریعترین اتومبیل دیجیتالی رو به رشد که تا کنون وجود داشته ” تشبیه کرد و اظهار داشت هنوز جای زیادی برای رشد این قبیل برنامه ها وجود دارد. همینطور  Activate مدعی شد نرم افزاهای پیام رسان ۱٫۱ ملیارد کاربر را در سال ۲۰۱۸ به سمت خود جذب خواهند کرد که از این تعداد حدود ۵۷۹ میلیون  را کاربران خاورمیانه و افریقا و ۲۶۵ میلیون را کابران اسیایی دیگر تشکیل خواهند داد.

منبع : بروزرسانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.