مک بوک ایری که پس از سقوط از ارتفاع ۱۰۰۰ فوتی همچنان کار می کند ! 0 دیدگاه

۱۱٫۶-_MacBook_Air_(1)

تصور اینکه یک مک بوک ایر از هواپیمایی در ارتفاع هزار فوتی (۳۰۴.۸ متر ) سقوط کند و پس از برخورد با زمین همچنان قابل استفاده باشد امری باور نکردنی است، اما در این مطلب صحت این موضوع به شما اثبات خواهد شد.

یکی از کاربران Reddit به نام av80r معجزه ای را در دنیای تکنولوژی به نام خود ثبت نمود. کارل با استفاده از یک هواپیمای تک موتوره دو نفره از فرودگاه Lanseria در آفریقای جنوبی پرواز کرد و در حالی که مشغول لذت بردن از مناظر اطرافش بود متوجه بسته نبودن درکاکپیت (کابین خلبان ) شد.

او در سایت reddit چنین نوشته است:

زمانی که متوجه محکم نبودن در کاکپیت شدم سعی کردم ارتفاع را کم کنم تا فرود بیایم، اما به محض کاهش ارتفاع، فشار هوا باعث شد تا در کاکپیت باز شود. باد تمام وسایل داخل کابین را به بیرون پرتاب کرد. از شدت باد اشک در چشم هایم جمع شده بود. پس از چند لحظه, متوجه نبودن کوله پشتی حاوی مک بوک ایرم شدم گویا باد آن را نیز از ارتفاع هزار پایی به بیرون انداخته بود. خوشبختانه به سلامت فرود آمدم و از این موضوع بسیار خوشحال بودم. هواپیما آسیبی ندیده بود اما من مک بوک ایر ۲۰۱۱ و ماشین حساب HP 50g خودم را از دست داده بودم.

کارل جستجو برای یافتن وسایل گم شده اش را آغاز نمود تا اینکه تصاویر کوله پشتی اش را در صفحه فیس بوک کشاورزی به نام Malopo پیدا می کند. کوله در فاصله نزدیک او سقوط کرده و نزدیک بود به او اصابت کند.

رئیس Malopo پس از بررسی وسایل داخل کوله، مدارک و اطلاعات کارل را پیدا کرد و از این طریق توانست با او ارتباط برقرار کند. کارل نیز برای تشکر پاداش نقدی به آن دو نفر داد.

قسمت جالب داستان آنجایی است که مک بوک ایر در حالی که از شدت ضربه خمیده شده بود و صفحه پد ماوس به صورت ترک درآمده بود، هنوز کار می کرد. وی در این رابطه نوشته:

استقامت و استحکام مک بوک ایر من را بسیار تحت تاثیر قرار داد، اما فکر کنم لپ تاپ بعدی ام را از بین Razer Blade 2015 و یا MSI WS60 انتخاب کنم.

هرچند این حادثه برای کارل به خیر گذشت اما هیچ معلوم نیست که دفعه بعد مک بوک ایر و یا حتی خود او بتواند جان سالم به در ببرد!

منبع : گجت نیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.