مستر کارت در راه ایران 0 دیدگاه

مستر کارت

پس از لغو تحریم های مالی و پولی بین المللی علیه ایران ، رابطه بانک های خارجی با میهن عزیزمان بهتر شده است. متصل شدن بانکهای ایرانی به سوییفت یکی از پیامد های دوران پسابرجام است و حالا نوبت به امدن مستر کارت به ایران است. در ادامه با اخبار مربوط به حضور مستر کارت در ایران با ما باشید.

مستر کارت ، شرکت خدمات مالی آمریکایی است که به عنوان کمپانی چند ملیتی فعالیت دارد و طریق کار آن پردازش پرداخت ها بین بانکهای جهان بدون محدودیت است. به زبان ساده مستر کارت شبکه ی بین بانکیست که پرداخت بازرگانان و تجار را راحت میسازد. این کارت از سال ۲۰۰۶ فعالیتش را آغاز کرد که متاسفانه تا به حال خدماتی در ایران نداشته اما طبق اخبار قرار است ورود مستر کارت به ایران راهی هموار داشته باشد.

محمد مهدی رئیسی زاده در گفتگو با خبرگزاری ایسنا اعلام کرد که ایران در حال مذاکره برای ورود مسترکارت در جهت راحتی واردات کالا است. ایشان افزودند : صدور مسترکارت با توجه به لغو تحریم‌ها و توافقات باید هرچه زودتر انجام شود. همین الان نیز با بعضی از کشورهای اروپایی و حوزه خلیج فارس سیستم سوئیفت برقرار است و نقل و انتقالات به طور محدود انجام می‌گیرد.

صدور مسترکارت با توجه به لغو تحریم‌ها و توافقات باید هرچه زودتر انجام شود. همین الان نیز با بعضی از کشورهای اروپایی و حوزه خلیج فارس سیستم سوئیفت برقرار است و نقل و انتقالات به طور محدود انجام می‌گیرد.

یکی از مواردی که به تسهیل تجارت کمک می‌کند و ورود و خروج ارز را کنترل خواهد کرد، استفاده از مسترکارت است. این کارت‌ها برای وارد‌کنندگان و تولید‌کنندگان مثمرثمر است.

تولید‌کنندگان و وارد‌کنندگان به این کارت‌ها نیاز دارند. اگر سیستم بانکی ما بتواند در مورد گرفتن مسترکارت به توافق برسد که به نظر من به زودی حاصل خواهد شد تا حدود زیادی منابع ارزی به سیستم بانکی ما سوق پیدا می‌کند که یک امر مثبت خواهد بود و بسیاری از شرکت‌ها که به خاطر نبود مسترکارت از بانک‌های خارجی استفاده می‌کنند، نیازی به هزینه‌های اضافی و رفتن به آن کشورها برای اخذ این کارت‌ها نخواهند داشت.

امیدواریم با رفع تحریم ها و همکاری با چنین بخش هایی کار تجار ایرانی آسان تر شود.

منبع : ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.