مجموعه office برای دارندگان ویندوز ۱۰ رایگان خواهد بود 0 دیدگاه

microsoft-office-2013-logo

شرکت‌های اپل و گوگل قابلیت‌های کاربردی خود از جمله Google Apps و Apple iWork را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند و در مقابل مایکروسافت همواره مجموعه نرم‌افزاری Office را به صورت پولی عرضه کرده است.

 

مایکروسافت در سال‌های گذشته مجموعه‌های نرم‌افزاری Office Starter 2010 و Office Work را به صورت رایگان عرضه کرد. اما باید توجه داشت که این اقدام به صورت کاملا محدود صورت گرفت و همین مسئله عرصه را برای نرم‌افزارهای رقیب از جمله Libre Office، Kingsoft و WPS بازتر کرد.این روزها که به زمان عرضه ویندوز ۱۰ نزدیک‌ می‌شویم، همه چیز در حال تغییر است و احتمال می‌رود که مایکروسافت مجموعه نرم‌افزاری Office را به صورت رایگان همراه با این سیستم‌عامل عرضه کند.
مایکروسافت چندی پیش نسخه محدود مجموعه Office را برای پلتفورم‌های موبایلی از جمله iOS، اندروید و ویندوز فون عرضه کرد. علاوه بر این مجموعه Office Touch که البته با نام Office Mobile هم شناخته می‌شود در این شرکت تکمیل شده است تا همزمان با ویندوز ۱۰ روی فروشگاه اینترنتی مایکروسافت قرار گیرد. در بخش دیگر مجموعه Office 365 به صورت آنلاین برای کاربران ارائه شد.

اما هم‌اکنون نخستین تاییدیه از روی مایکروسافت ارائه شده است که بر اساس آن گفته می‌شود سه بخش از مجموعه نرم‌افزاری Office Mobile شامل Word Mobile، Excel Mobile و PowerPoint Mobile با نسخه رایانه‌ای سیستم عامل ویندوز ۱۰ به صورت رایگان عرضه می‌شوند.نخستین دستگاهی که این مجموعه را عرضه می‌کند رایانه شخصی Archos PC Stick است که با قیمت ۱۰۰ دلار فروخته می‌شود و پیش‌بینی شده است اواسط تابستان امسال عرضه شود.در مراسم معرفی این رایانه شخصی گفته شد که مجموعه نرم‌افزاری Office Mobile به صورت رایگان همراه با ویندوز ۱۰ در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

منبع : بروز رسانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.