شرکت AMD تکه‌تکه می‌شود؟ 0 دیدگاه

Awesome-AMD-Wallpaper-for-Android

خبرگزاری رویترز به نقل از چند منبع مستقل خبر داده که شرکت AMD در حال بررسی اولیه امکان تقسیم یا انعشاب کسب و کارهای خود است.

کاهش شدید درآمدها و افزایش ضرردهی، شرکت AMD را وادار کرده که گزینه‌های جدیدی را به منظور رونق کسب و کار خود مدنظر قرار دهد.

سه منبع آگاه به خبرگزاری رویترز گفته‌اند که شرکت AMD به منظور احیای درآمدهای خود و رقابت جدی‌تر با اینتل، در مراحل اولیه بررسی امکان تقسیم یا انعشاب کسب و کارهای خود است.

این بررسی در مراحل اولیه قرار دارد و هنوز هیچ تصمیمی از سوی مسئولان این شرکت اتخاذ نشده است. بر اساس این گزارش، «لیزا سو» (L. Su) مدیرعامل کنونی AMD تمامی گزینه‌های ممکن برای بازگشت سرمایه به این شرکت را در نظر گرفته است.

AMD از یکی از شرکت‌های مشاور خود خواسته که در بررسی این گزینه‌ها به آن کمک کند. یکی از گزینه‌هایی که از سوی AMD در نظر گرفته شده، جداسازی بخش کسب و کار گرافیک و ارایه لایسنس از کسب و کار سرور است.

AMD در گذشته نیز چنین اقداماتی را در نظر گرفته بود، اما نهایتا آن‌ها را کنار گذاشت. اما منابع مطلع می‌گویند خانم سو که از اکتبر سال گذشته رهبری شرکت را بر عهده گرفته، اعتقاد دارد که این گزینه‌ها ارزش بررسی دوباره را دارند.

این افراد مطلع بار دیگر تاکید کرده‌اند که هنوز هیچگونه تصمیمی از سوی AMD اتخاذ نشده است.

AMD در سه‌ماهه قبل، ضرر خالص ۱۸۰ میلیون دلاری را به ثبت رساند که در مقایسه با ۲۰ میلیون دلار سال پیش از آن یک پسرفت بزرگ به شمار می‌رود. میزان درآمدهای این شرکت نیز نتوانست به پیشبینی‌ها برسد.

در سال‌‌های اخیر شرکت‌های جدیدی به بازار پردازنده‌های کامپیوتری وارد شده‌اند که محصولاتی با قیمت و مصرف انرژی کمتر عرضه می‌کنند. این افزایش رقابت، سبب کاهش ۴۰ درصدی ارزش سهام AMD طی دوازده ماه اخیر شده است.

این شرکت پیشبینی کرده که این شرکت در نیمه دوم سال به سوددهی بازخواهد گشت.

منبع : دی جی کالا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.