سهم اندروید لالی پاپ همچنان رو به افزایش است 0 دیدگاه

Adroid-Evolution

گوگل این ماه نیز طبق سنت همیشگی خود میزان سهم نسخه های مختلف اندروید را منتشر کرده است در این آمار جدید سهم اندرویید لالی پاپ به ۲۳٫۵ درصد رسیده است با وجود این که اخیرا نسخه نهایی اندروید ۶ منتشر گردیده است.

 

در مقایسه آمار این ماه گوگل نسبت به ماه گذشته سهم اندروید لالی پاپ ۲٫۵ درصد افزایش یافته و به طور کلی به ۲۳٫۵ درصد رسیده است این نسخه از اندروید در حالی سهمش رو به افزایش است که اندروید ۶ یا مارشمالو اخیرا معرفی شده است و از روز ۵ اکتبر دستگاه های نکسوسی به این نسخه بروزرسانی شده اند و در ماه های آینده تلفن های پرچمدار سایر شرکای تجاری گوگل نیز کم کم به این نسخه بروزرسانی میشوند.

android-lollipop-23.5percent

با توجه به آمار منتشر شده اندروید کیت‌کت شاهد کاهش سهم خود بوده است. این کاهش ناچیز نشان از این دارد که سهم اندروید کیت‌کت از ۳۹٫۲ درصد به ۳۸٫۹ درصد کاهش یافته است. اندروید آبنبات پاستیلی که شامل سه نسخه‌ی مختلف است در مجموع سهمی ۳۰٫۲ درصدی را مال خود کرده است. این کاهش ۱٫۶ درصد بوده است. اندروید بستنی حصیری نیز شاهد کاهش سهم خود بوده، بطوریکه درصد استفاده از این نسخه از ۳٫۷ درصد به ۳٫۴ درصد کاهش یافته است. کاهش سهم شامل نسخه‌های نان زنجبیلی و فرویو نیز شده، بطوریکه هر یک از این نسخه‌ها به ترتیب ۳٫۸ و ۰٫۲ درصد از سهم کل گوشی‌های اندرویدی را در اختیار دارند.

البته لازم به ذکر است از آنجایی که اندروید های پایین تر از ۲٫۲ از گوگل پلی سرویس پشتیبانی نمیکنند در این آمار جایگاهی ندارند و سهم ان ها به طور دقیق مشخص نمیشود.

منبع : بروزرسانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.