سرویس Gmail همانند یک انسان هوشمند شد! 0 دیدگاه

Gmail-SpamFree

همانطور که میدانید سرویس Gmail مدتی است به مشهور ترین سرویس پست الکترونیکی در سر تاسر جهان تبدیل شده است. این سرویس که در ابتدا کار خود را بصورت دعوت نامه ای شروع کرد هم اکنون بعنوان معتبر ترین سرویس پست اینترنتی برای مکاتبات ایمن به کار میرود و همچنان در ساختار خود هیچگونه تبلیغات و محتوای جانبی را بدون خواست کاربر پخش نمیکند. همه این فاکتور ها سبب پیشرفت بیشتر این سرویس شده. این سرویس به تازگی اعلام کرده که به زودی با بروزرسانی هایی که در دپارتمان هوش مصنوعی خود ایجاد کرده خواهد توانست رکورد ۹۹ درصد حذف ایمیل های نا خواسته و تبلیغاتی را در سرویس خود به ۱۰۰ درصد برساند.

اما ممکن است بپرسید این ادعا چگونه ممکن است توسط گوگل به حقیقت بپیوندد. گوگل اخیرا برای هوشمند تر کردن الگوریتم های مرتب سازی ایمیل ها و همچنین به منظور شناسایی هر چه بیشتر اسپم ها با شرکت Artificial Neural Networks که در حوزه هوش مصنوعی پیشرو است قرارداد همکاری بسته. این شرکت که یکی از شرکت های پیشرو در شبیه سازی ساختار های عصبی ارگانیک انسانی بوسیله چیپ های الکترونیکی است در واقع صاحب امتیاز تکنولوژی است که میتواند همانند ساختار عصبی-مغزی انسانی در هر محیط نرم افزاری به یادگیری فعال بپردازد. لذا این سیستم با آنالیز کردن ایمیل هایی که مردم بعنوان اسپم معرفی می کنند خیلی زود مانند یک فرد خبره میتواند ضریب شناسایی اسپم را حتی تا نزدیکی ۱۰۰ درصد مطلق ارتقا دهد.

البته این اولین اقدام نو آورانه در جهت هوشمند سازی پست الکترونیک توسط گوگل نیست. گوگل با نگاه نوینی که به پدیده نسبتا قدیمی پست الکترونیکی دارد، پیش تر در همین راستا اپلیکیشن Inbox را رونمایی کرد.  Inbox یک سرویس کلیدی است که گوگل آن را برای سرویس پست الکترونیکی خود فعال کرده است و در واقع یک شیوه جدید برای نگاه کردن به کلیه نامه هایی است که در حساب کاربری شما ذخیره شده اند. پس از فعال سازی این سرویس برای حساب کاربری جیمیل شما، نامه هایی که از پیش در حساب کاربری شما ذخیره شده اند بصورت هوشمند طبقه بندی میگردند. نامه های مهم‌تر نیز پیش از نامه های بی‌اهمیت به شما نمایش داده می‌شوند تا شما بتوانید رسیدگی بهتری را در پاسخ‌دهی به آن‌ها انجام دهید. برای مثال اگر شما تعداد بی شماری نامه در پست الکترونیکی خود دارید، این نامه ها بصورت هوشمند به طبقه بندی های مختلف تقسیم میشوند و دعوتنامه ها، نامه های دوستانه و نامه های دریافتی از شبکه های اجتماعی بصورت هوشمند در فولدر های جداگانه ای جای میگیرند.

Android-Lollipop

Android-Lollipop

ارسال کنندگان ایمیل های مشهور مانند ایمیل هایی که از شبکه های اجتماعی دریافت میکنید بصورت هوشمند توسط این سرویس طبقه بندی می شوند زیرا که شرکت های ارسال کننده آن در واقع با شرکت گوگل قرار داد همکاری بسته اند. به همین شیوه انبوهی از ایمیل ها بدون نیاز به دخالت شما به بهترین نحو طبقه بندی شده و لذا توجه شما را به ایمیل های مهم که واقعا نیازمند رسیدگی هستند جلب خواهند کرد. برای بهره مند شدن از مزایای این سرویس میبایست اپلیکیشن مخصوص آن را دانلود نمایید.در هر صورت حال با توسعه صورت گرفته میتوان گفت سرویس جیمیل هم اکنون تنها چند قدم کوچک با بی رقیب شدن در دنیا پست الکترونیک فاصله دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.