روش صحیح برای کندن استیکی نوت چیست؟ 0 دیدگاه

استیکی نوت

استیکی نوت به خاطر ایجاد حس خوب نوشتن بر روی کاغذ یکی از ابزارهایی است که با وجود توسعه ابزارهای دیجیتال همچنان یکی از پنج محصول لوازم اداری پرفروش در جهان است. آیا شما می‌دانید روش صحیح برای کندن استیکی نوت چیست؟

استیکی نوت‌ها در انواع رنگ‌ها، اشکال و اندازه بنا بر نیاز و خلاقیت شما می‌توانند برای نوشتن مواردی جهت یادآوری تا ایده‌ها یا وظایف‌ها در چارچوب اسکرام در همه جا چسبانده شوند. استیکی نوت یکی از ابزارهای مهم طراحان تجربه کاربری است به طوری که می‌توانید همیشه آنها را روی تخته سفید یا دیوار اتاق محل کارشان مشاهده نمایید.

ممکن است خیلی‌ها هم مانند من، بارها استیکی نوت‌های چسبانده شده‌ای طراحان را مشاهده کرده باشند که به شکل نامنظم و تاب خورده از زمینه خود فاصله گرفته‌اند و بعد از مدتی به سمت زمین سقوط می‌کنند. خب علت این موضوع آزار دهنده می‌تواند به علت چسب بد یا اشتباه کندن استیکی نوت باشد. من که حدس می‌زنم گزینه دوم باشد. شاید نوشتن درباره این موضوع برای اکثریت قریب به اتفاق مردم کمی احمقانه احساس شود ولی اگر به استفاده روش صحیح کندن استیکی نوت برای حتی یک طراح تجربه کاربری منجر شود باید درباره‌اش نوشت!

 

روش‎های غلط

بسیاری از مردم، از جمله خود من برای اولین بار شاید از دو روش غلط زیر استفاده کرده‎ایم یا می‎کنیم. نتیجه کندن استیکی نوت با این روش‌ها چیزی جز یک استیکی نوت با لبه چسبی به شکل منحنی نخواهد شد که پس از چسباندن حالت تاب خورده پیدا می‎کند. بعد از مدتی هم باید منتظر سقوطش به سمت زمین باشید!

  • کندن عمودی از پایین به بالا
  • کندن افقی از یک طرف به طرف دیگر

sticky note

روش صحیح

برای صحیح کندن استیکی نوت کافی است به کمک انگشت شست دست خودتان که زیر یا روی برگه قرار گرفته آن را مستقیم به سمت خود بکشید. به نتیجه دوباره نگاه کنید. کاغذ کاملاً مسطح برای چسبانده شدن تخت آماده است! تسلط بیشتر روی این روش با کمی تمرین به راحتی حاصل می‌شود.

sticky note

منبع : http://uxdesigner.ir/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.