راه حل MIT برای رفع خودکار باگ های نرم افزاری توسط CodePhage 0 دیدگاه

aaaaaaaa

محققان دانشگاه MIT موفق به تولید سیستم هوشمند جدیدی برای رفع اشکالات برنامه ها از طریق جایگزینی کدهای سالم دیگر برنامه ها با کدهای معیوب شده اند ، این سیستم CodePhage نام دارد .

در واقع CodePhage می تواند با مشاهده اشکال در یک برنامه کدهای سالم را از دیگر برنامه ها گرفته و نرم افزار معیوب را بازسازی  کند . از این نرم افزار به عنوان یک نرم افزار پیوند عضو نام برده می شود با این تفاوت که در این مورد بیمار یک نرم افزار است و اهدا کننده یک قطعه سالم این کد از دیگر نرم افزارها است !

محققین این دانشگاه معتقد اند وقتی که CodePhage خطا را شناسایی می کند ، در برنامه های دیگر دنبال یک راه‌حل می‌گردد و پس از پیدا کردن کد مناسب ، آن را با کد معیوب جایگزین می‌کند و بررسی می‌کند که آیا با آن تناسب دارد یا خیر . این فرایند به صورت پشت سر هم و متوالی ادامه می یابد تا اهداکننده ایده‌آل برای برنامه مورد نظر پیدا شود .

نکته بسیار جالب در مورد این راه حل این است که مهم نیست برنامه اهداکننده با زبانی مشابه با برنامه دریافت‌کننده نوشته شده باشد یا با زبان دیگری . MIT بیان کرده که برای ترمیم خطاها  یا باگ ها نیازی به دسترسی به کد منبع نرم‌افزار نیست . ساخت این نرم افزار در مراحل اولیه است و تا تکمیل نهایی ممکن است زمان زیادی را برای توسعه سپری کند ، اما در زمینه ی تولید و اصلاح کردن باگ های نرم افزاری گامی بسیار مهم و بزرگ خواهد بود .

 

منبع : gizmodo.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.