ده فروند هواپیمای شرکت هواپیمایی LOT هک شدند! 0 دیدگاه

s291628993666137663_p1_i1_w1019

براساس تازه ترین خبر های منتشر شده منابع لهستانی از هک شدن یکی از خطوط هوایی لهستان خبر دادند و اعلام کردند پایان هفته گذشته بر اساس این اتفاق سیستم رایانه‌ای زمینی مربوط به بیش از ۱۰ هواپیما در تصرف هکرها قرار گرفت.

 

این مسئله برای نخستین بار به صورت کاملا جدی نشان داد که حملات سایبری تا چه اندازه می‌تواند در دنیای واقعی خطرناک باشد و زندگی انسان را با مشکل مواجه کند. پایان هفته گذشته سیستم سخت‌افزاری زمینی مربوط به کنترل هواپیماهای درحال پرواز مربوط به شرکت هواپیمایی لهستانی LOT در فرودگاه چاپین واقع در شهر ورشو هک شد پرواز هزاران مسافر به تعویق افتاد.

شرکت LOT از زمان شناسایی این حمله سایبری به دیگر خطوط هوایی لهستان هشدار داد و با تشریح روشی که برای انجام این هک مورد استفاده قرار گرفت،‌ به آنها کمک کرد هرچه سریع‌تر جلوی حملات مشابه را بگیرند.

«آدریان کوبیکی» سخنگوی شرکت LOT گفت: «ما از سیستم‌های رایانه‌ای یکپارچه استفاده می‌کنیم و همین مسئله می‌تواند تهدیدی برای دیگر شرکت‌های هواپیمایی محسوب شود.» هنوز به درستی مشخص نیست که چگونه این عملیات سایبری گسترده انجام شده و چه گروهی آن را مدیریت می‌کرده است.

«دیوید اِم» از محققان ارشد شرکت امنیتی کسپرسکی اعلام کرد که جرایم سایبری هر لحظه به زندگی واقعی نزدیک‌تر می‌شوند و این مسئله حتی می‌تواند تهدید جدی برای هزاران انسان باشد.او گفت: «در حال حاضر به‌درستی نمی‌دانیم که این هک گسترده چگونه در سیستم رایانه‌ای شرکت هواپیمایی LOT انجام شده است. بررسی‌ها هنوز نشان نداده است که سیستم مرکزی این شرکت هوایی مورد هدف قرار گرفته است یا از طریق سیستم‌های زیرمجموعه هکرها موفق به انجام این عملیات شده‌اند. در حال حاضر فقط متوجه شده‌ایم که هواپیماها به صورت مستقیم هک نشدند و سیستم‌های کنترلی زمینی آنها مورد حمله قرار گرفته است.»

منبع : بروزرسانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.