جایزه ای برای صاحب اولین رایانه ساخت اپل: دویست هزار دلار پول نقد 0 دیدگاه

apple-1

یک زن امریکایی اولین نسخه از رایانه های ساخت اپل را برای بازیافت در درون محفظه بازیافت قرار داد. این رایانه پس از یافت شدن توسط مسئولین شرکت بازیافت مورد بررسی قرار گرفت. حال شرکت بازیافت با بر آورد کردن قیمت این رایانه آن را معادل ۲۰۰۰۰۰ دلار پول نقد ارزیابی کرده اند و قصد دارند صاحب این رایانه را پیدا کنند.

رایانه Apple 1 در سال ۱۹۷۶ توسط همکار نزدیک استیو جابز، استیو وازنیک از نظر سخت افزاری اسمبل شد. البته پیش تر از آن وی تولیدات دیگری نیز همچون اولین تلفن از راه دور دیجیتال، و ماشین حسابی با ظرفیت بالا نیز ساخته بود اما این تولید از نظر ظرفیت و توانایی بسیار متفاوت بود و از این نظر اولین رایانه ساخت اپل محسوب شد. پس از تولید انبوه این رایانه همکارش استیو جابز که در آن زمان تنها به انجام امور بازاریابی و مدیریت استراتژی شرکت مشغول بود موفق شد هر کدام از رایانه ها را به قیمت ۵۰۰ دلار در فروشگاهی به نام بایت شاپ (BYTE SHOP) بفروشد.

jobs-apple-1

جابز تنها ۲۱ ساله بود که اپل ۱ را به بازار ارائه کرده بود. پس از گذشت مدتی و با وارد شدن به حوالی سال های ۲۰۰۰ به بعد، قیمت این رایانه به تدریج افزایش یافت به طوری که در سال ۲۰۰۸ هر یک از رایانه های مدل اپل ۱ معادل ۵۰۰۰۰ دلار قیمت خورد. در سال ۲۰۱۰ اعلام شد که نسخه های زیادی از این رایانه دیگر در موقعیت قابل استفاده نیستند و از با ارزش ترین گجت هایی محسوب میشود که بخاطر تاریخی بودن ارزش زیادی برای کلکسیونر ها دارد. حال این زن کالیفرنیایی در حین پاکسازی گاراژش چنین بی توجه رایانه به این با ارزشی را به راحتی به محافظ بازیافت حاشیه ساحل انتقال داده است.

بر طبق مدارک دریافتی از مصاحبات ساکنان حوالی، صاحب این رایانه یک زن میان سال است که به احتمال زیاد از قیمت متعلقات این رایانه بی خبر بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.