تولید نسل جدید استاندارد HTTP بالاخره نهایی شد : HTTP 2 در راه است 0 دیدگاه

HTTP-wallpaper

امروز استاندارد HTTP قدم بزرگی در مسیر تحقق خود برداشت. مراحل طراحی و تولید نسخه دوم این استاندارد بالاخره امروز به پایان رسید و حالا یک قدم دیگر تا تبدیل به استاندارد جدید وب فاصله دارد.

به گفته IETF HTTP Working Group که وظیفه طراحی و توسعه این استاندارد را بر عهده دارد، نسل جدید HTTP تکمیل شده و حالا پس از بررسی‌های نهایی توسط RFC به صورت یک استاندارد ارائه خواهد شد.

معرفی ورژن جدیدی از این استاندارد در حالی انجام می‌شود که آخرین آپدیت این استاندارد به سال ۱۹۹۹ و ورژن ۱.۱ آن بازمی‌گردد. ورژن جدید حالا با نام HTTP/2 رونمایی خواهد شد.

استاندارد جدید نسبت به ورژن قبل بهینه‌سازی‌های بسیاری به خود دیده است. در ورژن جدید سرعت بارگذاری صفحات وب افزایش پیدا می‌کند، ارتباطات پایدارتر است و عملکردی سریع‌تر برای سرورها نیز به ارمغان خواهد آورد.

نسل جدید از همان API های HTTP استفاده می‌کند، اما دارای قابلیت‌های جدیدی است که توسعه دهندگان می‌توانند از آن بهره ببرند.

متخصصین وب اغلب توصیه می‌کنند که در خواست‌های اچ‌تی‌تی‌پی یا HTTP Request های کمتری را به صفحات خود اضافه کنند، چون باعث شلوغی ترافیک وبسایت و عدم دسترسی روان‌تر به محتوا می‌شود. حالا در HTTP/2 قابلیت تسهیم سازی جدید یا Multiplexing اجازه می‌دهد که تعداد بسیار زیادی از درخواست‌ها در آن واحد دریافت شود؛ بنابراین بارگذاری صفحات با مشکل مواجه نمی‌شود.

HTTP/2 از کانکشن های بسیار کمتری نیز استفاده می‌کند تا سرور و شبکه با فشار کمتری مواجه شود.

HTTP جدید بر اساس پروتکل SPDY گوگل تولید شده که امروزه در برخی تکنولوژی‌ها برای دستکاری ترافیک به منظور بهبود امنیت، سرعت بارگذاری صفحات و کاهش تأخیرها مورد استفاده قرار می‌گیرد. گوگل چند روز پیش اعلام کرد که در آینده ای نزدیک کروم را به شکل کامل به استاندارد HTTP/2 منتقل خواهد کرد.

منبع : گجت نیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.