بوگاتی چیرون، جانشین بوگاتی ویرون خواهد شد 0 دیدگاه

۵-۲۴-۲۰۱۵-۱۲-۴۱-۵۶-PM

از زمان ورود بوگاتی ویرون، در سال ۲۰۰۵، این اَبَرخودروی سریع، خود را به عنوان یک خودروی مسحورکننده کامل شناسانده است، طوری که در گمان برخی، این تصور به وجود آمد که حالاحالاها تاج پادشاهی از سر این خودرو پایین نخواهد آمد.

نسخه ۱۶٫۴ سوپر اسپورت این خودرو با سرعت ۲۵۸ مایل در ساعت، معادل ۴۱۵ کیلومتر در ساعت، رکوردی بی‌نظیر را به جای گذاشت.

اما اکنون دیگر صحبت از جانشین این خودرو با بوگاتی چیرون شده است. این خودرو به احترام راننده مسابقات اهل موناکو –لوییس چیرون– این نام را به خود گرفته است و سازندگان آن قصد دارند به سرعت باورنکردتنی ۲۸۸ مایل در ساعت، معادل ۴۶۳ کیلومتر در ساعت برسند.

این مطلب به جز با سبک‌تر کردن خودرو با فناوری‌های پیشرفته فیبر کربن ممکن نخواهد شد.

طراحی داخلی خودرو باز هم بهتر و به‌روزتر خواهد شد و در آن توجه ویژه‌ای به ارگونومی خواهد شد.

عکس یکی از نسخه‌های زیبای بوگاتی ویرون:

۵-۲۴-۲۰۱۵-۱۲-۴۲-۳۲-PM

در این خودرو از متورهای ۸ لیتری W-16 استفاده خواهد شد و به یاری ۴ توربوشارژر این متور تقویت خواهد شد تا توان خودرو از ۱۲۰۰ اسب بخار ویرون به ۱۵۰۰ اسب بخار ارتا پیدا کند.

گمان می‌رود تنها رقبایی که بتوانند در مقابل بوگاتی چیرون عرض‌اندام کنند، فراری لافراری، مک‌لارن P1 و پورشه ۹۱۸ اسپایدر باشند.

البته نام «چیرون» و تلاش برای ساختن چنین مدلی، به سال ۱۹۹۹ برمی‌گردد، در آن زمان فابریزیو جوییجیارو، یک طراحی مفهومی برای خودروی چیرون انجام داده بود.

برآورد می‌شود که خودروی بوگاتوی چیرون، با قیمت ۲٫۵ میلیون دلار عرضه شود و احتمالا سال ۲۰۱۷، سفارش دادن آن پذیرفته خواهد شد.

منبع : یک پزشک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.