با ا Chromebit یک کامپیوتر شکلاتی داشته باشید. 0 دیدگاه

۱۲۳

اندکی پیش ساخت یک کامپیوتر کوچک وقابل حمل تنها در خیال ممکن بود ولی اکنون با شراکت گوگل با ایسوس این خیال به واقیت پیوسته و شما میتوانید رایانه خود را تنها  به اندازه یک شکلات!!! به راحتی با خود حمل کنید.

شرکت‌های مشهور گوگل و ایسوس در یک اقدام مشترک به ساخت نوع خاصی از رایانه  پرداخته اند که درحقیقت یک دانگل کوچک است و تلویزیون‌ها را به رایانه خانگی مبدل می سازد.

به گزارش ایتنا ، این دو شرکت محصول خود را در ابعادی اندکی بزرگ‌ تر از یک حافظه flash USB ساخته‌ اند و از طریق متصل ساختن این ابزار به تلویزیو‌ن‌هایی که مجهز به درگاه ‌یواس‌بی هستند می‌توان این تلویزیون‌ها را به یک رایانه با امکانات بسیار عالی مبدل کرد.


این دستگاه به سیستم عامل گوگل کروم مجهز است و با نام Chromebit شناخته می‌شود.
گوگل در بیانیه خود درباره این محصول خوش قیمت گفته است: «این محصول از یک بسته شکلات کوچک‌تر است؛ Chromebit با قیمتی پایین‌تر از ۱۰۰ دلار در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت. انتظار میرود با پدیدار شدن این محصول که از آن ایده های بسیار ناب است شاهد  تحولات عظیمی در صنعت رایانه ها باشیم به طوری که تنها با اتصال Chromebit به یک نمایشگر می‌توانید آن را به یک کامپیوتر به‌روز و جدید و تبدیل کنید که این امر به‌عنوان یک به‌روزرسانی بسیار هوشمندانه برای شرکت‌ها و مدارسی که نمایشگرهای قدیمی در اختیار داشته و به دنبال کاهش هزینه‌ها هستند مطرح است. به طوری که با ساخت این محصول شاهد کاهش چشم گیری در هزینه ها – اشغال فضا- مواد اولیه مصرفی و… خواهیم بود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.