باگ مهم امنیتی فایرفاکس که موجب افشا اطلاعات شما میشود 0 دیدگاه

mozilla-firefox-blue

اگر از استفاده کنندگان مرورگر موزیلا هستید در این پست وب ایران خبر مهمی برای شما داریم به تازگی  یک باگ بسیار مهم و امنیتی در مرورگر فایر فاکس پیدا شده است که باعث آپلود شدن رمز های عبور شما به سروری دیگر میشود.

در ابتدا باید به شما اطلاع دهیم اگر از این مرورگر استفاده میکنید حتما هرچه سریعتر مرورگرتان را به جدیدترین نسخه ارتقا دهید .بر اساس خبری که توسط موزیلا منتشر شده، اخیرا اکسپلویت جدیدی برای یکی از باگ‌های فایرفاکس کشف شده که با استفاده از آن، هکر می‌تواند فایل‌های موجود در کامپیوتر کاربر را به طور مخفیانه وبدون هیچ علامتی در سروری که درکشور اکراین قرار دارد، آپلود کند. کمپانی موزیلا در این اطلاعیه به شدت توصیه می‌کند که کاربران مرورگر فایرفاکس خود را به نسخه‌ی ۳۹٫۰٫۳ یا به نسخه‌ی ESR یا ۳۸٫۱٫۱بروزرسانی کنند.

موزیلا در این خبر اعلام کرده که این اتفاق حتی توسط یک تبلیغ ساده که در یکی از وبسایت های خبری در روسیه قرار دارد منتشر میشود و میتوان با استفاده از باگ از اطلاعات شخحصی تان سو استفاده کردو هکر بدون اینکه اثری از خود بر جای بگذارد، می‌تواند فایل‌های کاربران را ربوده و به سرور دیگری انتقال دهد گفتنی است این باگ در نسخه های تخت لینوکس و ویندوز مرورگر فایرفاکس قرار دارد و نسخه تحت مک عاری از این باگ است .

یکی از کارشناسان موزیلا اعلام کرده است کسانی که از افزونه های بلاک کننده تبلیغات و پاپ آپ ها استفاده میکنند کمتر در معرض باگ قرار دارند اما باز هم امکان آسیب پذیری وجود دارد و بهتر است کاربران به نسخه جدید مرورگرشان را بروزرسانی کنند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.