امنیت بیشتر در کار با دستگاه های اندرویدی 0 دیدگاه

امنیت بیشتر در کار با دستگاه های اندرویدی

خیلی از کاربران اعتقاد دارند دستگاه های اندرویدی به دلیل متن باز بودن و قابلیت شخصی سازی زیادی که دارد امنیت ندارد اما باید اعلام کنیم که اصلا اینگونه نیست و در صورتی که این نکات را رعایت کنید امنیت دستگاه شما تضمین میشود.

 

۱-خیلی از کاربران اندرویدی برنامه های خود را از منابع نا معتبر دریافت میکنند چرا که در اندروید با زدن یک تیک میتوانید هر نوع فایل نصبی که میخواهید و از هرجایی که دانلود کردید را نصب کنید  که این خود عاملی میشود تا اطلاعات کاربران مورد سو استفاده قرار بگیرد همچنین سیستم عامل با بد افزار و کندی روبرو شود ،برای افزایش امنیت کافی است فقط اپلیکیشن های خود را از گوگل پلی دریافت کنید و تیک مذکور را نیز بردارید تا به طور اتفاقی نیز اپلیکیشنی خارج از گوگل پلی نصب نشود.

۲-گوگل همیشه سعی میکند بعضی از مشکلات امنیتی خود را با ارائه بروزرسانی برنامه گوگل پلی سرویس برطرف کند به همین منظور همیشه سعی کنید آخرین نسخه این برنامه را بر روی دستگاه خود نصب داشته باشید.

۳-یکی دیگز از مشکلاتی که امنیت کاربران اندرویدی را به خطر می اندازد فعال بودن USB Debuging است که پیشنهاد میکنیم اگر توسعه دهنده نیستید و استفاده عادی از تلفنتان دارید حتما این گزینه را غیر فعال کنید تا امنیت دستگاهتان بالاتر رود.

۴-دستگاه خود را رمز گذاری کنید یکی دیگر از قابلیت هایی که گوگل از اندروید جیلی بین به بعد در سیستم عامل اندروید فعال کرده است قابلیت رمز نگاری اطلاعات دستگاه است که از قسمت تنظیمات و بخش امنیتی میتوانید این گزینه را فعال کنید ،البته به یاد داشته باشید با قعال کردن این گزینه تلفن شما باید حتما به یک شارژر وصل باشد چرا که این فرایند بسیار زمان بر و نیاز به پردازش سنگین دارد .

دقت داشته باشید در بحث امنیت عوامل زیادی دخیل هستند و ما اینجا فقط مواردی را اعلام کردیم که بیشترین عامل کاهش امنیت دستگاه های اندرویدی است .

منبع : بروزرسانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.