افزایش سرعت بارگذاری با لود فایل های جاوا اسکیریپت در پاورقی 0 دیدگاه

Wordpress

همواره یکی از دغدغه های اصلی مدیران تارنماها که از جهات مختلف نیز از اهمیت بسیار فراوانی برخوردار است، بارگذاری وبسایت ایشان در کمترین زمان ممکن است چرا که با استناد به آمارها و نتایج ارایه شده ۷۵% کاربران اینترنت تمایلی به بازگشت و استفاده از تارنماهایی که سرعت بارگذاری (Load) آنها بیشتر از چهار ثانیه باشد را ندارند که به سبب همین موضوع مدیران وبسایت‌ها در تلاشند تا از طریق روش های مختلف سرعت بارگذاری سایت خودشان را افزایش دهند.

همانطور که میدانید جاوا اسکریپت‌ ها یا همان فایل های جِی اِس از پرونده های اصلی اکثر قالب های وردپرس هستند که این نوع فایل در هنگام فراخوان شدن زمان بیشتری را در مرورگر برای بارگذاری و اجرا نیاز دارند که دریافت و خواندن این نوع فایل توسط مرورگر باعث میشود تا تاخیری در بارگذاری سایت دیده شود که پیشنهاد میشود برای حل این مشکل و افزایش چشمگیرِ سرعت بارگذاری وبسایتتان فایل های جاوا اسکریپت را پس از بارگذاری کامل برگه استفاده کنید و یا فایل های جاوا اسکریپت را پس از فایل های استایل فراخوانی کنید.

اجرای فایل های جاوا اسکریپت پس از بارگذاری برگه

برای به تعویق انداختن عملکرد فایل های جاوا اسکریپت پیش از بارگذاری سایت میتوانیم مانند نمونه زیر از ویژگی defer استفاده نماییم.

<script defer="defer" type="text/javascript" src="java.js"></script>

بارگذاری فایل های جاوا اسکریپت پس از فایل های css

برای بارگذاری فایل های جاوا اسکریپت پس از فایل های استایل و یا بارگذاری این نوع فایل در انتهای برگه (پاورقی) میتوانیم از افزونه JavaScript to Footer استفاده نماییم که این افزونه بصورت خودکار تمام فایل های جاوا اسکریپت قالب وردپرس شما را به فوتر انتقال خواهد داد که همین امر باعث لود صحیح و افزایش سرعت بارگذاری سایتتان خواهد شد. چنانچه تمایلی به نصب افزونه ندارید میتوانید دستور زیر را در فایل فانکشن پوسته و یا افزونه اختصاصی خود اضافه کنید.

remove_action(‘wp_head’, ‘wp_print_scripts’);

remove_action(‘wp_head’, ‘wp_print_head_scripts’, 9);

remove_action(‘wp_head’, ‘wp_enqueue_scripts’, 1);

add_action(‘wp_footer’, ‘wp_enqueue_scripts’, 5);

add_action(‘wp_footer’, ‘wp_print_scripts’, 5);

add_action(‘wp_footer’, ‘wp_print_head_scripts’, 5);

امیدوار هستم آموزش چگونگی انتقال فایل های جاوا اسکریپت به فوتر مورد توجه شما دوستان وردپرسی قرار گرفته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.