انتشار اسکرین شات هایی جدید از نسخه موبایل ویندوز ۱۰ 0 دیدگاه

windows-10-phone

مایکروسافت در مورد طراحی یکپارچه‌ی ویندوز ۱۰ برای تمام پلتفرم‌ها بسیار صریح بوده است. از آنچه که ماه گذشته در کنفرانس معرفی ویندوز ۱۰ گفته شد، به نظر می‌رسد با این‌که شکل و ظاهر این سیستم عامل تا حدودی متفاوت به نظر می‌رسد، اما زیرساخت مشابهی دارد و از همان کرنل و اپ استور استفاده می‌کند. خبری که می‌تواند برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزارهای ویندوزی، خوشایند باشد.

به تازگی چند اسکرین‌شات از ویندوز ۱۰ برای موبایل درز کرده است و آنچه را که مایکروسافت در کنفرانس معرفی گفت، تایید می‌کند. در این تصاویر، علاوه بر اینترفیس یکپارچه، یک سیستم نوتیفیکیشن یکپارچه نیز دیده می‌شود. نوتیفیکیشن‌هایی که در واقع بین گوشی، تبلت و لپ‌تاپ همگام‌سازی (یا سینک) می‌شوند و پاک کردن یکی از نوتیفیکیشن‌ها، آن نوتیفیکیشن از تمام دستگاه‌های دیگر پاک می‌شود.
ویندوز ۱۰ برای موبایل از این پس می‌تواند نسخه‌ی مخصوص مجموعه‌ی آفیس برای گوشی‌های هوشمند را اجرا کند. مجموعه‌ای که شامل اکسل، ورد و پاورپوینت می‌شود. مجموعه آفیس برای موبایل متناسب با صفحه نمایش کوچک این دستگاه‌ها بهینه شده و برای همگام‌سازی یک سند یا ارائه پاورپوینت امکانات بهتری دارد.

 

ویندوز 10 موبایل

ویندوز ۱۰ موبایل

ویندوز 10 موبایل

ویندوز ۱۰ موبایل

ویندوز 10 موبایل

ویندوز ۱۰ موبایل

 

در محیط ویندوز ۱۰ برای موبایل هنوز کاشی‌های زنده حضور دارند اما محدودیت استفاده‌ی تصویر زمینه برای هر کاشی اختصاصی در ویندوز ۱۰ برداشته شده و کاربر می‌تواند یک تصویر زمینه را برای همه کاشی‌های محیط پلتفرم انتخاب کند.

مایکروسافت قول داده تا پایان همین ماه جاری میلادی نسخه‌ی پیش نمایش فنی ویندوز ۱۰ برای موبایل را به دست توسعه دهندگان برساند. بنابراین تا پایان همین ماه باید صبر کنیم تا تصاویر بیشتری از محیط این سیستم عامل جدید ببینیم.

منبع : phonearena

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.