اریک اشمیت از علت شکست‌ناپذیری گوگل می‌گوید 0 دیدگاه

eric-schmidt1

اریک اشمیت می‌گوید که پروژه‌های بزرگ و جاه‌طلبانه گوگل تضمینی جهت پویایی همیشگی این شرکت در بازار خواهد بود.

شاید گوگل به عنوان غول جستجوی دنیا شناخته شود، اما این کمپانی را به واسطه پروژه‌های جاه‌طلبانه علمی و تجاری آن مانند بالن‌های اینترنتی، خودروهای بدون راننده و یا تلاش برای “جلوگیری از مرگ” نیز می‌شناسند.

«اریک اشمیت» رییس هیئت مدیره گوگل اخیرا در دیداری با سرمایه‌گذاران، از پروژه‌های بزرگ گوگل دفاع کرده است.

به اعتقاد اشمیت شاید سرمایه‌گذاران با سرویس جستجو و کسب و کار تبلیغاتی گوگل آشنا باشند، اما لزوما از دیگر پروژه‌های این شرکت مانند خودروهای بدون راننده و لنزهای هوشمند تماسی اطلاع چندانی ندارند.

همواره چگونگی تولید پول این پروژه‌ها از پرسش‌های جدی تحلیلگران و سرمایه‌گذاران گوگل بوده است؛ سوالاتی که نشان از عدم ارایه توضیحات کافی از سوی گوگل دارد. ولی حالا اریک اشمیت با دفاع دوباره از این پروژه‌ها می‌گوید که کم‌کردن تصادفات (از طریق خودروهای بدون راننده) یا ثبت قند خون از طریق اشک چشم (از طریق لنزهای هوشمند) مواردی هستند که در نهایت عمر و موفقیت گوگل را نسبت به دیگران چند برابر می‌کنند.

او می‌گوید: “بیشتر شرکت‌ها در نهایت شکست می‌خورند، چون آن‌ها تنها در یک کار بسیار خوب هستند. اما روی پروژه بعدی خود فکر نمی‌کنند، طرح و برنامه‌هایشان را گسترش نمی‌دهند، خود را وارد یک چالش مداوم نمی‌کنند و بر روی پلتفرم تولیدی خود پروژه‌های جدید نمی‌سازند. آن‌ها هر بار کمی پیشرفت می‌کنند و گوگل متعهد است که راه آن‌ها را نرود. ما به این درک رسیده‌ایم که تغییرات تکنولوژی باید انقلابی باشند و نه تکاملی.”

به گفته اشمیت استراتژی گوگل، تمرکز بر مواردی است که نه تنها برای امروز کاربرد دارد، که برای نسل بعدی نیز مفید خواهد بود. اشمیت برای تایید ادعای خود به یک تحقیق علمی اشاره می‌کند. بر اساس این تحقیق یک نفر از هر سه نفر تا پایان عمر خود به بیماری دیابت (قند خون) مبتلا خواهد شد.

البته اشمیت در همین دیدار تاکید کرده که گوگل بخش اعظم درآمدهایش را در کسب و کار اصلی این شرکت یعنی جستجو و تبلیغات سرمایه‌گذاری می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.