اتوبوس TEB اتوبوسی چینی که از روی ماشین ها حرکت می کند 0 دیدگاه

اتوبوس TEB

این اتوبوس از زمین فاصله دارد و از بالای خودروها عبور می‌کند. این اتوبوس به عنوان راه حلی برای مشکل ترافیک بسیار سنگین چین معرفی شد، اما همه از طراحی آن تعجب کرده بودند و می‌گفتند به نظر می‌رسد اتوبوس خودروها را می‌خورد.

حالا این شرکت چینی یک نمونه‌ی آزمایشی از این وسیله نقلیه را ساخت. طبق خبرگزاری «شینهوا»، این اتوبوس که Transit Elevated Bus (TEB) نامیده می‌شود، روز سه شنبه اولین آزمایشش را انجام داد. اتوبوس TEB از شمال شرق شهر «کینهوانگداو» حرکت کرد.

تصاویر منتشر شده، فضای داخلی بزرگ و جادار آن را نشان می‌دهد که طولش حدود ۲۲ متر و عرضش ۷ متر است. مسافران درون این اتوبوس از پنجره به بیرون خیره شده‌اند. ارتفاع این وسیله حدودا ۵ متر است و زیر آن فضایی قرار دارد تا خودروها از میان آن عبور کنند. ظرفیت این اتوبوس ۳۰۰ مسافر است و در طول ریل مخصوصی که در جاده کار گذاشته شده حرکت می‌کند.

این اتوبوس در سال ۲۰۱۰ رونمایی شد و دوباره طرح مفهومی آن در نوزدهمین نمایشگاه تکنولوژی پکن به نمایش گذاشته شد. «سونگ یوژو»، طراح این اتوبوس، می‌گوید نمونه‌های اولین اتوبوس TEB در دست ساخت هستند و پنج شهر با شرکت توسعه‌دهنده تکنولوژی TEB قرارداد امضا کرده‌اند.

البته هنوز سوال‌های زیادی درباره این اتوبوس باقی مانده و از همه‌ی آنها مهم‌تر اینکه چگونه به تصادف‌های مرگبار منجر نمی‌شود. احتمالا اولین نمونه اتوبوس TEB که در کینهوانگداو راه‌اندازی شد می‌تواند به بعضی از این نگرانی‌ها پاسخ دهد.

منبع : دیجی کالا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.