آیا باید برای موجودات فضایی پیام فرستاد؟ چه پیامی؟ 0 دیدگاه

Ancient.Aliens.S06E18.Aliens.and_.Insects

دانشمندان می‌گویند وقت آن رسیده بشر فعالانه تلاش کند با موجودات هوشمند فضایی ارتباط برقرار کند – البته به شرط آن‌که عموم مردم موافق باشند.

محققان مؤسسه جستجو برای موجودات هوشمند فضایی در نشست انجمن پیشبرد علم آمریکا در سن‌ خوزه ضمن طرح این پیشنهاد گفته‌اند باید به محتوای پیامی که ساکنان زمین می‌خواهند به فضا بفرستند فکر کرد. این محققان بیش از سی سال است با تلسکوپ‌های رادیویی دنبال پیام یا نشانه‌ای از موجودات فضایی می‌گردند. تلاشی که البته تا کنون بی‌نتیجه بوده.

۱۵۰۲۱۳۱۱۲۸۴۹_alien_gch_satellite_dishes_thinkstock_624x351_thinkstock-620x349

سث شاستک، مدیر مؤسسه جستجو برای موجودات هوشمند فضایی، معقتد است وقت آن رسیده که جستجو گسترده‌تر شود. می‌گوید:

“بعضی از ما در مؤسسه طرفدار نگرش ‘فعالانه’ایم. معتقدیم به‌جای گوش دادن صرف، باید چیزهایی هم به سوی ستاره‌های نزدیک پخش کنیم، بلکه کسی را بیدار کند، یا احیانا پاسخی بگیریم.”

 

بیگانگان

بیگانگان

اما برخلاف عقیده دکتر شاستک ، گروهی دیگر می‌گویند این‌که همه را از وجودمان باخبر کنیم، ممکن است خطرناک باشد ! خود آقای شاستک به این امر معترف است:

“خیلی‌ها با نگرش فعالانه مخالف‌اند چون خطرناک است. مثل این است که وسط جنگل فریاد بزنی. وقتی نمی‌دانی دور و برت چه خبر است، بهتر است سروصدا نکنی. کسی دلش نمی‌خواهد روی سنگ قبرش بنویسند ‘کسی که باعث شد موجودات فضایی زمین را نابود کنند.”

بیگانگان

بیگانگان

 

از دیگر موضوعاتی که در نشست محققان طرح شد این بود که اگر قرار باشد برای موجودات فضایی پیام بفرستیم، باید چه بفرستیم؟ بعضی دانشمندان هشدار داده‌اند که موجودات فضایی پیشرفته ممکن است سیاره ما را نابود کنند بعضی‌ها معتقد بودند باید نسخه‌ای تروتمیز از تاریخ بشر بفرستیم، دستاوردها را پررنگ کنیم و قسمت‌های منفی را دربیاوریم – مثل مصاحبه کاری، یا اولین قرار با کسی که ازش خوش‌مان آمده. اما دکتر شاستک با این نظر مخالف است.

می‌گوید تنها راه علاقمند کردن موجودات فضایی این است که خودمان باشیم.می‌گوید:

“نظر من این است که اینترنت را بفرستیم – همه‌اش را – چون اگر اطلاعات زیاد باشد ممکن است چیزی دستگیرشان بشود.” نظر شما چیست؟ آیا ارتباط با موجودات فضایی خطرناک است ؟ فکر می‌کنید باید برای موجودات فضایی پیام فرستاد؟ چه پیامی؟

منابع : گجت نیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.