آموزش کار با پنل مدیریت وردپرس قسمت دوم 0 دیدگاه

نصب وردپرس

در پست قبل آموزش کار با پنل وردپرس قسمت اول کار با برخی از تنظیمات وردپرس را آموختیم در این پست از وب ایران به ادامه آموزش کار با وردپرس  خواهیم پرداخت.

دسته ­ها

برای ایجاد یک دسته تازه در پنل مدیریت سایت وردپرسی خود بر روی گزینه دسته­ها کلیک نمایید در صفحه ای که باز می­شود در جدولی می­توانید دسته­های موجود را مشاهده و ویرایش نمایید. همچنین برای ایجاد دسته­ای تازه در تب افزودن دسته تازه در Edit box مربوط به نام نام فارسی دسته مورد نظر خود را وارد می­نمایید و در edit box مربوط به نامک نام لاتین دسته خوئد را وارد می­کنید در این قسمت اگر دسته مربوطه دارای دسته مادر باشد مادر آن را نیز مشخص می کنید. به طور مثال شما می‌توانید یک دسته به نام موسیقی داشته باشید و برای آن دسته، زیر دسته‌هایی مانند موسیقی ایرانی و یا موسیقی غربی تعریف کنید. در edit box مربوط به توضیح نیز می­توانید توضیحات مربوطه را بنویسید توجه داشته باشید که توضیحات به صورت پیش فرض، مهم نیستند، با این حال برخی از پوسته‌ها ممکن است آنها را نمایش دهند. سپس دکمه افزودن دسته را می­فشاریم.

دسته ها

ایجاد دسته

نسبت دادن یک دسته به یک برگه:

در بعضی از قالب ها هنگام ایجاد یک دسته مادر باید آنرا به یک برگه نسبت بدهیم برای این کار پس از ایجاد دسته مورد نظر یک برگه با همان نام می سازیم و دسته مربوط به آنرا دسته هم نام برگه تعیین می­کنیم.

 

مدیریت پوسته­ ها:

برای مدیریت پوسته­های موجود و انتخاب پوسته مورد نظر در پنل مدیریت سایت وردپرسی خود در منو نمایش بر روی لینک پوسته­ها کلیک نمایید در این قسمت هر یک از پوسته­های مورد نظر خود را در صورت کلیک بر روی لینک فعالسازی می­توانید فعال نمایید و همچنین با کلیک بر لینک پیش نمایش زنده پیش نمایشی از آن را مشاهده کنید.

ax16

ax17

کاربران

در پنل مدیریت وردپرس به بررسی منو کاربران می­پردازیم با کلیک بر روی لینک همه کاربران می­توانید لیستی از کاربرانی که برای سایت شما تعریف شده است را به همراه نقش آن کاربر مشاهده نمایید. با انتخاب کاربر مورد نظر می­توانید وی را از لیست کاربران پاک کنید. همچنین با باز کردن صفحه مربوط به هر کاربر می­توانید اطلاعات وی را ویرایش نموده و تنظیمات خاصی را برای آن تعریف نمایید.

ax18

برای ایجاد کاربر جدید در منوی کاربران بر روی افزودن کلیک نمایید و پس از پر کردن اطلاعات خواسته شده بر روی دکمه افزودن کاربر جدید کلیک نمایید تا کاربر تازه ایجاد شود.

تنظیمات

از منوی تنظیمات وارد گزینه همگانی شوید در این قسمت اطلاعاتی مانند عنوان سایت وردپرسی توضیحات کوتاه راجع به فعالیت سایت و سایر اطلاعات مورد نیاز را تکمیل و ذخیره نمایید.

ax19

فهرست­ها:

در منوی نمایش با کلیک بر روی گزینه فهرست­ها وارد صفحه­ای می­شویم که در آن گزینه­های منو را به منوی سایت اضافه می­نماییم همانطور که در بالا اشاره شد در بعضی از قالب­ها که دسته­ها به یک برگه نسبته داده می­شوند باید در این قسمت برگه­های مربوط به هر دسته را به منو اضافه نمود ولی چنان­چه قالب شما به این صورت نباشد و دسته­ها به برگه­ای نسبت داده نشوند، باید دسته مورد نظر را به فهرست اضافه نمایید. برای بالا و پایین بردن منو ها از درگ و داپ یا کشیدن و ول کردن استفاده کنید.

ax20

  افزونه ­ها:

افزونه و یا plugin به ماژول­های آماده­ای گفته می­شود که امکانی خاص را برای شما بدون نیاز به کد نویسی و فقط با نصب و فعال­سازی افزونه مورد نظر اجرا می­نماید.

ax21

پیوندهای یکتا

در منوی تنظیمات اگر بر روی گزینه پیوندهای یکتا کلیک کنید می­توانید تعیین کنید که وردپرس بر چه اساسی صفحات سایت شما را آدرس دهی کند. وردپرس به صورت پیش‌فرض از پیوندهایی استفاده می‌کند که پر از علامت سوال و عدد هستند؛ اما، وردپرس امکان شخصی‌سازی را برای پیوندهای یکتا و بایگانی شما فراهم می‌کند. این امکان، زیبایی، کاربرد و قابلیت اشتراک‌گذاری پیوندهای شما را افزایش می‌دهد.

ax22

امیدواریم این آموزش بتواند نیاز شما را در مدیریت وب سایت خود بر طرف سازد. اگر تمایل دارید فایل PDF این آموزش را نیز دانلود کنید از این لینک

دانلود فایل آموزش وردپرس

نویسنده سارا یوسفی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.