آموزش کار با پنل مدیریت وردپرس قسمت اول 0 دیدگاه

نصب وردپرس

اگر شما یک سایت وردپرسی دارید و برای مدیریت سایت خود دچار مشکل شده اید پیشنهاد می کنیم برای استفاده بهتر از امکانات پنل سایت وردپرسی خود با وب ایران همراه باشید.

ایجاد پست و یا نوشته تازه:

برای ایجاد پست جدید در وردپرس که در صورت فارسی بودن پنل مدیریت سایت وردپرسی شما منوی آن را با عنوان نوشته­ها مشاهده می کنید، ابتدا وارد پنل وردپرسی خود از طریق نشانی زیر می شویم:

www.sitename.ir/wp-admin

ایجاد نوشته در وردپرس

پست در وردپرس

لینکی با نام افزودن نوشته تازه مشاهده می­نمایید اگر بر روی این لینک کلیک کرده و وارد آن شوید صفحه­ای برای شما باز می شود که در آن می­توانید مطلب تازه خود را منتشر کنید.

ax3

برای این کار در قسمت عنوان نوشته تیتر مطلب خود را قرار می­دهید و در edit box بعدی مطلب خود را می نویسید. پس از نوشتن مطلب از قسمت دسته­ها دسته­ای را که مطلب شما متعلق به آن است را انتخاب می کنید تا در دسته مناسب و مورد نظر شما نمایش داده شود.

ax4

ax5

در صورت تمایل برای تعریف تعدادی برچسب (tag) برای نوشته خود در قسمت برچسب­ها، برچسب های مورد نظر خود را نوشته و آنها را با کامای لاتین ( , ) از هم جدا نمایید مانند: وب ایران, طراحی سایت, سئو سایت,

tags

با زدن دکمه انتشار، مطلب شما منتشر می­شود و در صورت انتخاب دکمه ذخیره به عنوان پیش نویس مطلب شما ذخیره می­شود اما منتشر نه درواقع مطلب فقط برای خود شما قابل مشاهده خواهد بود و در زمان دلخواه با ورود به نوشته مورد نظر و زدن دکمه انتشار، مطلب مورد نظر شما منتشر می­شود.

پس از ایجاد یک پست تازه ممکن است شما بخواهید ان پست به عنوان پست ثابت در بالای سایت شما سنجاق شود و یا برای مطلب خود رمز عبور (password) تعریف نمایید تا همه کاربران به آن دسترسی نداشته باشند به همین منظور در تب انتشار بر روی لینک تغییر میدان دید کلیک کرده و بسته به نیاز خود یکی از گزینه­های زیر را انتخاب نمایید و سپس دکمه قبول را بفشارید.

ax7

  • نمایانی: عمومی
  • عمومی
  • سنجاق کردن این نوشته در برگه‌ی نخست
  • رمزدار
  • خصوصی

در صورتی که تمایل دارید تاریخ و زمان انتشار پست خود را نیز ویرایش نمایید در همین قسمت بر روی لینک ویرایش تاریخ و زمان کلیک نمایید.

برای مشاهده نوشته­هایی که قبل تر ایجاد کرده اید و ویرایش آن ها در پنل مدیریت بر روی گزینه همه نوشته­ها کلیک کرده و از جدول مربوطه نوشته مورد نظر خود را باز نمایید و یا در صورت تمایل برای اعمال تغییراتی نظیر پاک کردن پست مورد نظر آن را از جدول انتخاب نموده و در combobox زیر جدول گزینه مورد نظر را انتخاب نموده و بر روی دکمه اجرا کلیک نمایید. و یا دکمه ویرایش نوشته را زده و ان را ویرایش کنید.

نکته: چنانچه بخواهید در نوشته خود لینکی را درج نمایید عنوان لینک را نوشته و آن را انتخاب می­کنید سپس با گرفتن کلیدهای alt+shift+a جعبه ای ظاهر می­شود که در آن می­توانید آدرس لینک مورد نظر خود را وارد نمایید. در ویرایشگر متن هم میتوانید از دکمه لینک که با آیکون نشان داده شده، متن مورد نظر خود را لینک کنید.

ax8

توجه: برای مشاهده نوشته ای که ایجاد کردید پس از زدن دکمه انتشار می­توانید بر روی لینک نمایش نوشته در نوار مشکی رنگ بالای صفحه کلیک نمایید و خروجی نوشته خود را مشاهده نمایید.

ایجاد یک برگه تازه در وردپرس:

هنگامی که یک صفحه ثابت بخواهید ایجاد کنید مانند صفحه درباره ما و یا تماس با ما از برگه استفاده میکنیم. برای ایجاد یک برگه تازه در وردپرس در پنل مدیریت سایت وردپرسی خود از منوی برگه­ها بر روی افزودن برگه تازه کلیک نمایید در صفحه ای که باز می­شود برای افزودن متن و عنوان همانند نوشته عمل نمایید. در این قسمت هم مانند نوشته­ها گزینه های ویرایش تاریخ و زمان و همچنین تغییر میدان دید را در قسمت انتشار در اختیار دارید. برای تعیین دسته­ای که برگه مورد نظر شما به آن تعلق دارد نیز مانند نوشته­ها عمل کنید.

ax9

در ایجاد یک برگه تازه با تب صفات برگه رو به رو می­شوید که در این تب در صورتی که برگه شما دارای برگه مادری می­باشد آن را مشخص کنید به عنوان مثال شما یک برگه تماس با ما دارید که این برگه یک فرزند با نام تماس با فروشگاه­ها دارد در هنگام ایجاد برگه تماس با فروشگاه­ها مشخص می­کنید که این برگه زیر مجموعه برگه تماس با ما می­باشد همچنین گزینه ای با نام قالب و یا پوسته برگه دارید که در این قسمت مشخص می­کنید برگه شما از کدام یک از قالب­های نوشته شده برای برگه ها استفاده نماید. همچنین برای مشاهده برگه های ایجاد شده نیز در پنل مدیریت بر روی گزینه همه برگه­ها کلیک نمایید و مانند نوشته ها از آنها استفاده نمایید.

ax10

ax11

تذکر: چنانچه تمایل دارید در نوشته و یا برگه خود تصویری را درج نمایید در صفحه ایجاد نوشته و یا برگه در تب تصویر شاخص می­توانید تصویر مورد نظر را اضافه نمایید. در این قسمت روی لینک افزودن تصویر شاخص کلیک کرده و بع از آن صفحه ای باز میشود که متوانید عکس خود را بر روی آن با موس کشیده و رها کنید تا عکس آپلود شود و هم نیز میتوانید در صفحه باز شده گزینه بارگزاری را انتخاب کرده و با دلکمه بار گزاری از آپلودر معمولی استفاده نمایید.

ax12

ax13

می توانید قسمت دوم این آموزش را از لینک زیر مطالعه نمایید. آموزش کار با پنل مدیریت وردپرس قسمت دوم

چنانچه تمایل به دانلود فایل PDF این آموزش دارید نیز به لینک زیر بروید.

دانلود فایل آموزش کار با پنل وردپرس

نویسنده سارا یوسفی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.