آموزش کار با قالب enfold قسمت دوم 0 دیدگاه

آموزش تنظیمات قالب enfold

در این پست آموزشی به ادامه آموزش تنظیمات قالب enfold می پردازیم. پس با وب ایران همراه باشید.

 محتوای باز شو

این عنصر نیز مانند بقیه میتوان با درگ کردن داخل قسمت مورد نظر از آن استفاده کرد. این عنصر معمولا مواقعی به کار مرود که شما میخوادی قسمتی مانند آکاردئون داشته باشید که کاربر با کلیک بر روی آن بتواند محتوای داخل آن را ببیند. همانند تب ها برای ویرایش آن روی عنصر کلیک کرده و در پنجره باز شده در قسمت سمت چپ برای افزودن آیتم به محتوای باز شو بر روی دکمه پلاس یا مثبت کلیک میکنیم. بعد از آن یک گزینه خالی به آیتم ها اضافه میشود که با کلیک روی آن پنجره ویرایشگر باز میشود که در آن عنوان و محتوای متن باز شو قرار میگیرد.

محتوای بازشو در enfold

محتوای بازشو در enfold

 

جعبه شعار

جعبه شعار عنصری است که با آن میتوان شعار مورد نظر خود را در قسمت مورد نظر به همراه یک دکمه جهت لینک کردن شعار به جایی ایجاد کرد. با کلیک کردن بر روی جعبه شعار به آسانی متوان به پنجره تنظیمات آن و ویرایش محتوای جعبه شعار دسترسی پردا کرد.

جعبه شعار در enfold

 

 فرم تماس

با استفاده از این عنصر میتوان فرمی برای ارال ایمیل ایجاد کرد به گونه ای که فیلد های مورد نظر را انتخاب میکنید و سپس فرم خود را ساخته و ذخیره میکنید. بعد از پر کردن فرم تماس به ایمیلی که برای آن تعریف کرده اید ایمیلی شامل محتوای فرم پر شده ارسال خواهد شد. همانند عناصر دیگر بعد از انداخت فرم تماس در قسمت مورد نظر روی آن کلیک کرده و میتوانید آن را ویرایش کنید. با کلیک روی آن پرنجره ای برای ویرایش باز میشود که در قسمت سمت چپ با کلیک بر روی پلاس در زیر المان ها میتوانید المان جدید اضافه کنید. بعد از اضافه شدن المان برای تعیید نوع آن بر روی المان کلیک کرده و پنجره دیگری باز میشود که در آن نوع آن را میتوانید تعیین کنید. نوع های المان ها شامل متن انتخاب یا همان dropdown و چک باکس و ناحیه متنی و یا انتخاب کننده تاریخ ( datepicker (میباشد.

فرم تماس در enfold

فرم تماس در enfold

 

نوشته های وبلاگ

با استفاده از این عنصر میتوانید نوشته هایی از هر دسته ای که میخواهید را در سایت خود نمایش دهید. با کشیدن این عنصر در قسمت مورد نظر و کلیک روی آن میتوانید به عناصر ویرایش آن دسترسی پیدا کنید. در قسمت سمت چپ با نتخاب دسته، متوان نوشته های مربوط به آن دسته را در برگه ای نمایش داد. در قسمت استایل وبلاگ میتوان نوع نمایش مطالب را که متواند با عکس و یا بدون عکس و نمایش نام نویسنده است را تنظیم کرد.

نوشته های وبلاگ در enfold

 

مجله

این عنصر همانند نمایش پست های یک وبلاگ است با تفاوت این که نوشته های یک دسته را به صورت مجله نمایش میدهد.

 مجله در enfold

 

نمونه کار مشبک

در تم Enfold نوعی نوشته وجود دارد به اسم نمونه کار ها. نمونه کار ها یا همان portfolio نوعی نوشته هستند که تنها در قسمت نمونه کار ها تعریف شده اند. برای افزودن یک نمونه کار باید بر روی منوی نمونه کار ها رفته افزودن را بزنیم. بعد از آن همانند یک نوشته یا یک برگه محتوای آن را وارد کنیم.سپس در برگه ای که میخواهیم نمونه کار ها نمایش داده شوند از قسمت ویرایشگرصفحه از قسمت عناصر محتوا نمونه کار مشبک را در قسمت دلخواه قرار میدهیم. بر روی این عنصر که کلیک کنیم ویرایشگر محتوایی آن باز شده و میتوانیم آن را تنظیم کنیم.

نمونه کار مشبک در enfold

 

نمونه کار مشبک در enfold

 

پازل

در واقع پازل نوعی نمایش پازل مانند است.متوانید این عنصر را از ویرایشگر پیشرفته خود انتخاب کنید و در قسمت مورد نظر خود بیاندازید. سپس روی آن کلیک کنید تا بتوانید به تنظیمات آن دسترسی داشته باشید.همانند نمایش نوشته ها در بلاگ، اینجا نیز میتوانید دسته ای را انتخاب کنید تا پست های آن به صورت پازل مانند نمایش داده شوند.

پازل در enfold

 

جدول

هرگاه خواستار ساختاری جدولی بودید و میخواستید داده هایی در قالب جدول نمایش دهید از این عنصر استفاده کنید.

جدول در enfold

برای خواندن قسمت قبل این آموزش و قسمت بعدی آموزش کار با قالب enfold بر روی لینک های زیر کلیک نمایید. آموزش کار با قالب enfold قسمت اول و آموزش کار با قالب enfold قسمت سوم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.