آموزش کار با قالب enfold قسمت اول 1 دیدگاه

آموزش تنظیمات قالب enfold

در این سری پست ها از وب ایران آموزش کار با قالب محبوب enfold را برای شما تهیه کرده ایم پس از مطالعه این سری از آموزش ها از وب ایران خواهید توانست تنظیمات قالب زیبای انفولد را به آسانی انجام دهید و از تمامی امکانات آن در سایت خود استفاده نمایید. چنانچه هنوز این قالب را دانلود نکرده اید می توانید آن را از لینک زیر دریافت نمایید. دانلود رایگان قالب enfold

ایجاد یک برگه در قالب enfold

همان طور که آموزش دادیم برای ایجاد یک صفحه یا برگه تازه در پنل مدیریت سایت وردپرسی خود بر روی لینک افزودن برگه کلیک می نماییم پس از وارد کردن عنوان برگه و متن دلخواه خود، بر روی گزینه ویرایش­گر پیشرفته صفحه کلیک می­نماییم.

ساخت برگه در enfold

  1. سازنده صفحه:

    عناصر پوسته­ بندی صفحه

با کمک گزینه عناصر پوسته­بندی صفحه می­توانیم برای بخش محتوای برگه خود ساختار مناسبی را تعریف نماییم. به عنوان مثال تعریف کنیم که قالب محتوای ما یک ستونه یا دو ستونه و یا… باشد که به ما امکان می­دهد تا ۵ ستون در این قسمت داشته باشیم البته توجه کنید که در صورت کلیک بر روی گزینه ½ یک ستون نصفه و با کلیک بر روی گزینه ۱/۱ یک ستون کامل در اختیار خواهید داشت سایر گزینه ها نیز حالات دیگر را در اختیار شما قرار می­دهند.

ax2

enfold2

عناصر محتوا:

برای آنکه در ستون­های ایجاد شده محتوای مناسب اضافه نمایید بر روی گزینه عناصر محتوا کلیک می نمایید. در این قسمت با گزینه­های متعددی از قبیل: ناحیه متنی، جدا کننده فضای سفید، عنوان ویژه، جعبه آیکون دار، لیست آیکون دار و… رو به رو می­شوید. که هر یک شکل و ساختار مناسب خود را تولید می کند. برای استفاده از این عناصر و ساختن شکل مورد نظر در سایت، باید عنصر مورد نظر را با کلیک موس گرفته و به ستون مورد نظر که میخواهید در آن نمایش داده شود درگ کنید.

 ناحیه متنی:

با کشیدن و انداختن ناحیه متنی در برگه می­توانید با کلیک بر روی آن، درونش محتوا اضافه نمایید ناحیه متنی عنصری است که میتوانید در آن هر متنی که میخواهید در یک قسمت از سایتتان نمایش داده شود را بنویسید. به طور کلی برای ویرایش این عناصر که در ویرایشگر صفحه قرار دارند باید بعد از انداخت آنها در قسمت مورد نظر بر روی آنها کلیک کرده و در پنجره باز شده آن عنصر را ویرایش نماییم.

عناصر محتوا1

عناصر محتوا2

جدا کننده فضای سفید

این بخش درواقع یک سپریتور می­باشد و شما می­توانید با استفاده از این بخش بین دو محتوای مورد نظر خود یک خط انداخته و آنها را از یکدیگر جدا نمایید.

عنوان ویژه:

هنگامی که نیاز دارید متنی را در قالب عنوان، بزرگ نمایش دهید می­توانید از این قسمت استفاده کنید، با انداختن آن در ستون مورد نظر و کلیک بر روی آن می­توانید متن عنوان را وارد نمایید و همچنین اندازه آن را از بین h1-h6انتخاب نمایید هرچه عدد بزرگ­تر شود اندازه کوچک­تر می­شود. از طریق نوع عنوان می­توانید به عنوان خود استایل دهید و با استفاده از فاصله از پایین تعیین کنید که عنوان در چه فاصله­ای از انتهای متن قرار گیرد و سپس تنظیمات خود را ذخیره می­نمایید.

جعبه آیکون دار:

هنگامی که نیاز داشته باشید یک عنوان به همراه آیکون در صفحه خود ایجاد نمایید از این بخش استفاده می­کنید که با کشیدن و انداختن آن در بخش مورد نظر و همچنین کلیک بر روی آن می­توانید عنوان متن و آیکون مورد نظر خود را تنظیم نمایید. برای هر عنوان میتوانید متن کوتاهی نیز درج نمایید. هنگامی که جعبه آیکون دار را ب داخل قسمت مورد نظر کشیدید، با کلیک بر روی دکمه ویرایش که با آیکون میتوانید متن و تیتر و آیکون آن را ویرایش نماید.

جعبه آیکون دار در enfold

 آیکون

هنگامی که نیاز به یک آیکونه در صفحه خود داشته باشید این عنصر را از میان عناصر داخل ویرایشگر صفحه انتخاب و به داخل قسمت مورد نظر بکشید و از این گزینه استفاده نمایید و با کلیک بر روی آن خواهید توانست از بین آیکون های موجود انتخاب مناسب را داشته باشید.

آیکون در enfold

Headline Rotator:

در این قسمت شما می­توانید عناوین خود را تنظیم نمایید تا در صفحه به اشکال مورد نظر شما به چرخش و حرکت در بیایند. و از تب rotation نوع چرخش را تعیین نمایید. همچنین در صورتی که با CSS آشنایی داشته باشید از طریق تب اسلاید پیشرفته می­توانید کدهای CSS خود را وارد نمایید. در واقع هنگامی که میخواهید یک متنی شامل از تعدادی کلمه ثابت و یک کلمه متحرک را داشته باشید که بین چند کلمه تغییر کند ، میتوانید از این عنصر استفاده نمایید.

Headline Rotator در enfold

در این قسمت نیز مانند سایر عناصر با درگ کردن این عنصر در قسمت مورد نظر و کلیک روی آن میتوانید محتوای داخل آن را ویرایش کنید. همچنین میتوانید میزان چرخش و نوع چرخش متن را در تب rotation تعیین نمایید. تب استایل نیز میتوانید رنگ متن و اندازه و همچنین alignment آن را نیز تعیین کنید.

دکمه:

با استفاده از این گزینه می توانید در صفحه خود یک دکمه اضافه کنید و خصوصیات مورد نیاز آن را نیز تعریف نمایید. مانند: عنوان دکمه، اندازه، لینک آن که به چه صفحه ای اشاره کند، موقعیت قرارگیری دکمه، با کلیک بر روی دکمه صفحه مورد نظر در پنجره جدید باز شود یا خیر و… . همچنین برای هر دکمه میتوانید آیکون ینز انتخاب نمایید.

دکمه در enfold

 اسلایدر محتوا:

برای تولید اسلایدر بر روی گزینه اسلایدر محتوا کلیک می کنیم سپس اسلایدر محتوا را با موس گرفته و در ستون مورد نظر می اندازیم تا زمانی که ستون ما سبز رنگ شود. حال با کلیک بر روی اسلایدر مورد نظر یک light box باز می­شود که در این قسمت می­توانید اسلایدر مورد نظر خود را ویرایش نمایید. و خصوصیاتی مانند عنوان اضافه کردن اسلاید ستون   نوع حرکت و… را به دلخواه تنظیم نمایید. در این قسمت با زدن دکمه + می­توانید یک اسلاید ایجاد کنید با کلیک بر روی آیتم ایجاد شده با گزینه ویرایش عنصر مواجه می­شوید در این قسمت می­توانید برای اسلایدر خود عکس آپلود نمایید و یا محتوا اضافه کنید. و همچنین عنوان اسلاید، لینک، نوع آن، تعداد ستون، نحوه حرکت، حرکت اتوماتیک، زمان چرخش اسلاید، کنترل کننده اسلایدر، را تعیین و سپس ذخیره نمایید.

همچنین از تب رنگ فونت می­توانید رنگ فونت مورد نظر خود را نیز انتخاب نمایید.

اسلایدر محتوا در enfold

اطلاعیه:

این قسمت به شما امکان می­دهد جعبه­ای با رنگ متفاوت در صفحه خود ایجاد نمایید و از طریق آن اعلان­های مورد نظر خود را در صفحه قرار دهید. این عنصر برای درست کردن اطلاعیه ها در سایت کاربرد دارد که مانند همه عناصر دیگر با کلیک بر روی آن میتوان محتوای داخل آن را ویرایش کرد و نیز میتوان برای آن آیکون نیز انتخاب کرد.

اطلاعیه در enfold

تب­ها:

با استفاده از این گزینه می­توانید زبانه­های مورد نیاز خود را در صفحه قرار دهید و متن و عنوان مناسب آنرا تعیین نمایید همچنین محل قرارگیری تب و اینکه کدام تب ابتدا و کدام یک سپس نمایش داده شود را نیز مشخص کنید.

توجه: دقت داشته باشید سایر گزینه­های این بخش نیز مانند گزینه­هایی که در بالا توضیح داده ایم از طریق کشیدن و انداختن در ستون مورد نظر و کلیک بر روی آن و اعمال تنظیمات قابل مشاهده و استفاده می­باشند.

بعد از انداختن آن در قسمت مورد نظر روی آن کلیک کرده و پنجره ویرایش باز میشود. برای افزودن تب باید بر روی آیکون مثبت با پلاس در سمت راست زیر کلمه افزود کلیک کنیم تا تب جدیدی برایمان باز شود.بر روی هر تب در سمت راست اگر کلیک کنیم پنجره دیگری روی پنجره های دیگر باز میشود که برای ویرایش محتوای داخل هر تب است که کدام تب چه محتوایی را نمایش میدهد.

تب در enfold

 

تب در enfold

برای مطالعه ادامه این آموزش به لینک های زیر مراجعه نمایید. آموزش کار با قالب enfold قسمت دوم و آموزش کار با قالب enfold قسمت سوم

نظرات

azi

در قالب انفولد وقتی میخوایم جدول ایجاد کنیم فونت محتوای جدول رو بخواهیم کوچکتر کنیم چه طور باید عمل بکنیم ؟ http://s9.picofile.com/file/8273869318/33.png http://s9.picofile.com/file/8273867200/Untitled.png

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.