آغاز پیش فروش عینک سونی با قیمت ۸۴۰ دلار 0 دیدگاه

sony-glasses-smart

سونی امروز پیش‌فروش ورژن توسعه‌دهندگان عینک SmartEyeGlass خود را آغاز کرد. این عینک قرار است در دهم مارس راهی بازارهای انگلستان، آمریکا و آلمان شود. عینک واقعیت افزوده سونی مانند عینک گوگل می‌تواند متن، تصاویر و علامات را بر روی صفحه نمایش خود نمایش دهد، اما برای استفاده از آن باید با اسمارت فون مناسب جفت شود.

در تشابهی دیگر با عینک گوگل، عینک سونی نیز مجهز به برنامه‌های پرکاربرد روزانه شده است.

قیمت این عینک ( SmartEyeGlass SED-E1 Developer Editon ) در ایالات متحده ۸۴۰ دلار اعلام شده است. این عینک هر چند تگ Developer و به معنایی دیگر «اولیه» را بر روی خود دارد، اما باز هم دارای اندازه ای بسیار بزرگ است. این اندازه چنان بزرگ است که گوگل گلس در مقابل آن به عنوان یک دستگاه محجوب به نظر می‌رسد!

جالب است که در ویدیوی منتشر شده از این دستگاه با عنوان یک دستگاه آماده‌به‌بازار برخورد می‌شود که اندکی جای تأمل دارد و مشتریان بازار را بیشتر به یاد محصول گوگل و سیاست تبلیغاتی این کمپانی در قبال محصول پوشیدنی خود می‌اندازد؛ سیاستی که در نهایت سبب نهایی‌انگاشتن محصول گوگل و انتقادات شدیدی بود که به سمت عینک هوشمند این کمپانی روانه گشت.

علاوه بر آمریکا، انگلستان و آلمان، سونی قصد دارد این عینک را برای دیگر مشتری‌های سازمانی در دیگر کشورهای اروپایی نیز ارسال کند تا تولید برنامه برای این عینک تسریع یابد. با چنین ظاهر درشتی که بعید به نظر می‌رسد در ورژن نهایی نیز چندان از کوچکی آن کاسته شود، به نظر بیشترین کاربرد این عینک در صنعت خواهد بود. سونی به خوبی در CES نشان داد که این عینک در یافتن جعبه‌های موردنیاز در انبارها عالی عمل می‌کند.

منبع : engadget

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.